Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Minecraft, Işın İzleme ile Böyle Görünüyor

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Minecraft, Işın İzleme ile Böyle Görünüyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 45 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun
Konu Başlığı Minecraft, Işın İzleme ile Böyle Görünüyor
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,873
Tepkime puanı
3
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir ?

Minecraft, son periyotlarda popülerliğini bir ölçü kaybetmiş olsa da oyunculara sunmuş olduğu devasa yerküre ve muazzam yaratıcılık gücü ile önemli bir oyun kitlesi ile yoluna devam ediyor. Minecraft, hiçbir hengam grafikleri ile öne çıkan bir oyun olmadı, ancak Işın İzleme (Ray Tracing) teknolojisi, Minecraft’ın dahi harika grafiklere sahip olmasını sağlıyor.


Digital Foundry tarafından paylaşılan aşağıdaki medyada Alex Battaglia ve John Linneman, Full HD çözünürlükte Işın İzleme teknolojisi faal edilmiş Minecraft ile HD çözünürlükte Işın İzleme olmayan Minecraft arasındaki grafik farklarını ortaya koyuyor. Işın izleme teknolojisinin mekansal aydınlatmayı ne denli geliştirdiği açık bir formda görülüyor.

Işın İzleme teknolojisi, nesnelerin ışığa verdiği yansıyı maksimum doğruluğa çıkarıyor. Ayrıyeten ışın izleme teknolojisi sadece direkt gelen ışığı değil, nesnelerden yansıyan ışığında epeyce gerçekçi görünmesini sağlıyor. Digital Foundry tarafından paylaşılan aşağıdaki görüntüyü izleyerek Minecraft’ın en yüksek grafiklerde nasıl bir manzara sağladığını inceleyebilirsiniz.

 

Yazar: makaleci
Article Title: Minecraft, Işın İzleme ile Böyle Görünüyor
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
urgot Bunları biliyormusunuz 0 100
Y Yaşam 0 63
Y Yaşam 0 42
Y Yaşam 0 39
Y Yaşam 0 43
Y Yaşam 0 42
Y Yaşam 0 46
Y Yaşam 0 35
Y Yaşam 0 31
Y Yaşam 0 32
Y Yaşam 0 24
Y Adım Adım Sağlık 0 43
Y Yaşam 0 25
Y Yaşam 0 37
Y Yaşam 0 25
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 59
Y Yaşam 0 20
Y Yaşam 0 20
Y Yaşam 0 21
Y Yaşam 0 25
Y Yaşam 0 29
Y Yaşam 0 16
Y Yaşam 0 20
Y Yaşam 0 36
Y Yaşam 0 27
Y Yaşam 0 28
Y Adım Adım Sağlık 0 36
Y Yaşam 0 26
makaleci Oyun 0 58

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst