Son Konu

Mad Max: Fury Road'un Devamı Geliyor!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_61693.jpg

2015 yılında vizyona giren ve başrolünde Tom Hardy'nin konum aldığı Mad Max: Fury Road sineması yakın devranda vizyona giren en kaliteli sinemalardan birisiydi. Sinemanın umumi olarak aldığı tahliller da bunun en kıymetli kanıtı. Sinemanın vizyon tarihinin üstünden dört sene geçmesine karşın rastgele bir devam sinemasıyla ilgili bir haber alamadık. Bu durum değişmek üzere. 

Sinemanın direktörü George Miller, Deadline'a yaptığı açıklamada Mad Max ile işinin bitmediğini açıkladı. Şu an üstünde çalıştığı Three Thousand Years of Longing'in tanıtımını da yapan başarılı direktör bu sinemanın çekimlerine 2020 yılının birinci aylarında başlayacağını ve sonrasında Mad Max'e ağırlaşacağını belirtti.

"Henüz Mad Max'in hikayesiyle işim bitmedi ve kendinizi çok işi tıpkı anda yapan biri olarak görmelisiniz. İleride mutlaka bu işin akabinde bir Mad Max sineması gelecek. Biz bu mevzuda çalışmalara başladık bile. Birebir anda birden çok iş yapma fikrini öteki sinema yapımcılarıyla da konuştum, bence benim başıma gelen şeyi bir eser üzerine odaklanmışken zihnimi hür bırakmak diye tanımlayabilirim. Bu biraz yaratıcı bir tatile benziyor, öbür girişim üzerine de bir ölçü yoğunlaşmanızı sağlıyor. Daha yeterli açıklamak için örnek vermek gerekirse ben Happy Feet Two sinemasında çalışırken, Fury Road hazırlanıyordu. İki sinema birbirinden daha farklı olamazdı, birisi animasyon gayrısı gerçek sinemaydı." diyen Miller, tıpkı anda iki projeyi de yönetim edebileceğini belirtmiş.

Mel Gibson'ın klasikleşen Mad Max sinemalarının akabinde Tom Hardy'li versiyon eski sinemaların gölgesinde kalmamış velev çıtayı yukarıya çekmişti. Artık elimizde kusursuz bir yeni nesil Mad Max sineması var. Yeni sinemanın birebir ekip tarafından gelecek olması hayli hoş lakin ortada net bir plan yokken yalnızca birinci sinema tuttuğu için devam sineması geliyorsa büyük bir hayal kırıklığı yaşanabilir. Bu hususta direktör George Miller'a güvenmekten diğer bahtımız yok. 

Üst Alt