Son Konu

Üçüz doğuran 40 yaşındaki kadın doktorları şaşırttı: 'Bu yaşta rastlanan bir durum değil'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
4JKNQ_1621759512_6704.jpg

1 sene evvel dünyaevine giren İfakat Zenginal, 40 yaşında olmasına karşın üçüz çocuk doğurunca hekimler hayrete düştü.

Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Adnan Aslan, tüp bebek tedavisi ile gebe kalanların genelde 40 yaş sonrası olduğuna dikkat çekerek, 40 yaşında olmasına karşın İfakat Zenginal’ın doğal formüllerle gebe kalarak üçüz doğurmasının az bir durum olduğunu söyledi.

35 HAFTA UĞRAŞ ETTİ

Tek çocuk düşünürken üçüzlerini doğuran anne Zenginal, “40 yaşında evlendim. Doğal prosedürlerle oldu. Evlenmeden evvel çocuk hasretim vardı en büyük hayalim çocuktu. Biz bir tane düşünürken çok şükür üçüz oldu. Bayağı güçlü süreçlerden geçtim. 35 buçuk hafta çocuklar için kendimi feda ettim. Ağır bakımdan çıktım Allah’ıma şükürler olsun artık uygunum. Çocuklar için her şeye bedel. Biri kız ikisi erkek sağlıklılar. Hekimler durumumum pek rastlanan bir olay olmadığını söylediler. İsteyen herkese Allah nasip etsin” dedi.

Nerdeyse 10 yıldır bu türlü bir hadise ile karşılaşmadığını belirten Aslan, “Çok sıra dışı bir doğum. Olağanda tüp bebek gebeliklerinde çok sık karşılaştığımız bir durum. Lakin,40 yaşında olağan bir gebelik sistemiyle üçüz doğum yapana hiç rastlamadım. Çok enteresan ve özel bir durum. 10 yıldır bu türlü bir şeye rastlamadım birinci sefer bu türlü bir şeyle karşı karşıya kalıyoruz. Çocuklarda son derece sağlıklı. Bebeklerin ikisi erkek biri kız. Annenin küçük çaplı da olsa sıhhat meseleleri olmuş lakin hayati manada bir ezası yok. Genel durumu şu anda stabil, çok düzgün. Bebeklerine bakabilecek durumda. Gebeliği farklı kılan, annenin 40 yaşında olmasına karşın olağan yolla gebe kalmış olması ve bu hamilelikten de üçüz bebeklerinin dünyaya gelmesi. Çok özel bir durum bizim için memnunluk verici bir tablo. Anne bebeklerine kavuştuğu anda çok heyecanlandı gözleri doldu. Sonuçta onların mutluluklarına bizde ortak olduk. Sevindirici bir durum” sözlerini kullandı.

Üst Alt