Son Konu

Anthem'in Baş Yapımcısı BioWare'den Ayrılıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Vakalı çıkışının ve düşük inceleme puanlarının tesirinden kurtulmak için çabalayan Anthem'e çok kısa mühlet evvel Cataclysm güncellemesi gelmişti ve gecikmeyle de olsa yayınlanan bu güncellemenin oyuncu sayısını artırması bekleniyordu. Lakin bu güncellemenin yayınlanmasının üzerinden şimdi pek bir vakit geçmeden BioWare'den değerli bir ayrılık haberi geldi. Anthem'in baş yapımcısı Ben Irving, sair bir oyun stüdyosunda çalışmak için BioWare'den ayrılmaya karar verdiğini açıkladı.

Ben Irving 8 yılı aşkın vadedir BioWare bünyesinde çalışıyordu ve kendisi Star Wars: The Old Republic'in de baş yapımcısıydı. Anthem, BioWare'in Edmonton stüdyosundan alınıp BioWare Austin'e verildiğinde oyunun sorumluluğu da Ben Irving ve Chad Robertson'a verilmişti.

Şimdi Anthem'de Ben Irving'den oluşan boşluğu kimin dolduracağı belirli değil. BioWare denince akla gelen birinci isimlerden olan Mark Darrah ve Mike Gamble Dragon Age 4 üzerinde çalışıyor ve bu yüzden Anthem'e dönmeleri pek mümkün görünmüyor. Tam da Cataclysm ile toparlanma sürecine giren oyun için bu ayrılığın değerli bir darbe olduğunu söyleyebiliriz sanırım, etkileriniyse önümüzdeki periyotta göreceğiz.

cata.jpg

Irving kararını Twitter hesabından açıkladı ve şunları söyledi:

"BioWare'de geçirdiğim 8 inanılmaz yılın akabinde yoluma devam etmeye karar verdim ve bir öteki oyun firmasındaki heyecan verici bir fırsatı kabul ettim. Yıllar yıllar evvel birinci sefer Baldur's Gate oynadığım günden beri daima BioWare'de çalışmayı hayal etmiştim. Bana mükemmel kişilerle dayanılmaz oyunlar üzerinde çalışma talihi veren herkese sonsuza dek minnettar kalacağım. Anthem'in geleceğinin parlak olduğuna inanıyorum - oyun üzerinde mükemmel bir ekip çalışıyor ve ilerlemesini de saha kenarından takip etmek (ve oynamak) için sabırsızlanıyorum. Anthem camiasıyla yayınlar, Twitter ve Reddit üzerinden muhaberede olmayı hakikaten çok sevdim. Âlâ devirlerimiz da oldu, bed devirlerimiz da. Jesse Anderson (@Darokaz) ve Andrew Johnson'ın (@UNTDrew) ellerinde güvendesiniz (zaten bir vadedir böyleydi). Tümünüze en âlâ dileklerimi gönderiyorum. Ben."

Irving hangi oyun stüdyosuyla çalışmaya başlayacağını da açıklamadı ancak içimden bir ses bunun Microsoft'un The Initiative stüdyosu olduğunu söylüyor. Stüdyo son vakitlerde işe alımlarını sıklaştırdı ve geçtiğimiz günlerde de Anthem gelişticilerinden Ryan Duffin'in de aralarında bulunduğu dört bireyle daha itilaf yaptı. Herhalde Irving'in nereyle anlaştığı önümüzdeki günlerde görünür olur.

Anthem, PC, PS4 ve Xbox One'da mevcut.

Üst Alt