Son Konu

Geçmişten Günümüze-Knight Online

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yıl 2005 ve yanlış hatırlamıyorsam Cypher server'ının ilk açıldığı sene oyuna başladım ve 3 yıl geceli gündüzlü büyük bir arkadaş kafilesi olarak (okul, dersler yerlerde) başladık Çok sevdik ve amacımız eğlenmekti Exp kasmak bile müthiş zevkti anlatamam
Yıl ve toplamda 5 arkadaş + 3 kuzen topluluğumuzdan SADECE 1 arkadaş 1 kuzen kaldık (toplamda 3 kişi) Oyunu bıraktılar malum sebeplerden Tabiki bu bahsettiğim arkadaş topluluğu bir arada oynadığımız arkdaş sayısı Oyun içinde mahalleden şurdan burdan tanıdığım eşimiz dostumuz hariç Biz aynı sitede oturan oynayan 8 kişiydik bu oyunu
Yıl 2011 ve ben baktım ki 20052008 arasıyla kıyaslamayı bırak Arkadaşlarımızın da oyunu bırakmalarına sebep olan olumsuzlukları bile özler hale gelmişim Oyun müthiş bir değişime uğramış Olumsuzluklar tavan yapmış yaklaşık 1 sene daha tahammül edebildim
Yıl 2019, oyunun başladığı haliyle alakası yok Tamamen başka bir oyun değişik bir oyun olmuş ve baktım ki insanlar oyunu öyle tanımış Yani çoğu adam bu oyunun bozulmuş halini, oyunun kendisi sanıyor Oyunu bıraktım ama kolaymı?? 2005 ten itibaren nerdeyse bu yıla kadar 2019 yılına kadar forumlar, konular , oyun haberleri hep bir şekilde temesta kaldım Özellikle 20082019 arası oyundan çok forumlarda dolaştık
Yıl 2019, son3 yıldır (3 yıl diorum çünkü oyunu tam 2019de değil 2011 sonlarında bıraktım)Zaman zaman oyuna girişler yaptım 1 ay takıldım 1 yıl ara verdim
Şimdi ben, burada da olduğu gibi tartışmalara sebebiyet veren oyun bittibitmedigibi konulara biraz ışık tutacağım

Oyun bitmiş olamaz bak hala oynuyor konuşuyoruz aradan kaç yıl geçmiş diyorlar EleştirilerBitmiş diyenler

1 Evet oyun bitmiştir Son yıllarda oyun, pazarcılıkla gb satıp siteler aracılığıyla bunu azçok kazanca cevirmek isteyen insanlarla doldu
2 Oyun etkinlikleri SIFIR durumda Chaos gibi JR gibi etkinliklerde bildiğiniz üzere tamamen TL kazanma amacı güden hilecelerle dolu
3 Oyunun oynanıyor olması, para kazanma güdüsüyle SW leri azıcık dolduran insanların olması, oyunun BİTMEDİĞİNİ göstermez
4 Oyunu oynuyoruz ve zevk alıyoruz diyenler Bırakın çok geçmişi, sadece 5 yıl öncesine gidin ve 1 ay oyunu oynayın oyun görün diyorum Bakın dikkat edin 8 yıl demiyorum bile Zaten ozamanki oyunla şu an ki oyun bildiğimiz iki farklı gezegen olmuş
5 Sadece chitin+5 ticaretiyle 1 ayda karakter dizerdik Çok sağlam olmayı kafaya koydun mu 3 ay pazara kapanırdın ve full dizerdin karakterini Şu an eminimki 1 yıl pazar yapsanız CZ de üst seviye karakteriniz olmiyacaktır
6 Son olarak şunu belirtmek istiyorum: Farkındaysanız oyunun klişe bilindik ve herkesin ağzında sakız olan sorunlarından nerdeyse hiç bahsetmedim Hepiniz biliyorsunu malum olumsuzluklar listesini Geçmişten bu güne oyuna bakanlar oyuna ASLA bitmemiş diyemez CZ karakterimizden sıkılıp Ardream yapınca ne bu kalabalık diye geri CZ dönerdik Np sorunu yoktu öünkü PK alanları okadar kalabalıktı ki itemin olmasa dahi okadar kişi arasında kill steal yaparak bile np kasardın Anlatacak 10 sayfa şey var, ama bu bile fazla oldu Sonuç şudur, kimse oyun bitmemiş deyip kendini ve çevresini avutmasın
Oyuna kapanıp etrafındaki oyunların farkında olmayan adamlara da şunu söleyim: 2 yıl önce Far Cry 3 COOP oynardım ve deli zevkli bir oyundu Şu an orjinal alınan oyunların CODFarcry gibi KO ile lakası olmayan oyunların Steam ve Uplay üzerinden online oynanmasında zevkin 10da biri KO da yok bunu bilin Tarzınız dahi olmasa oynayın daha çok seversiniz Ne paranız ne kafanız boşa harcanmaz

NOT:
Oyun hayatım boyunca 5 kuruş param gitmedi bu oyuna Çok harcadım ama bırakıncada aldım paramı
Oyun hayatım boyunca SIFIR ban SIFIR hapis SIFIR ceza aldım

Üst Alt