Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muhabbet kuşu kuyruğunu neden sallar?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,973
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Erkek muhabbet kuşları neden kuyruğunu sallar?​

Muhabbet kuşları yorulduklarında ve nefeslerini düzenlemek istediklerini de kuyruğu aşağı yukarı doğru sallanır. Fakat kuşunuzun normal zamanda kuyruğu aşağı yukarı doğru sallanıyorsa solunum yolları ile ilgili bir sıkıntı ve bir hastalık belirtisi olabilir.

Muhabbet kuşu neden kuyruğu titrer?​

Stres ya da endişe gibi durumlarda da kuşlarda titreme davranışları görülebilmektedir. Kuşlar tüy temizliklerini yaparken de titreme davranışları sergilemektedirler.

Muhabbet kuşunun sizi sevdiğini nasıl anlarız?​

Kuşunuz omuz ve başınızda duruyorsa Birincisi muhabbet kuşunuz omuzumuzda başınızın üstünde kolunuzda ya da dizinizde geziniyorsa vücudumuza tırmanıyor ve başını boynunuza dayıyorsa kuşunuz sizi seviyor sizinle güvende hissediyor demektir.

Muhabbet kuşunun kuyruğu neden aşağıda durur?​

Süslücüm sordum, kuşunuz dişiymiş ve tüye girmiş, yakında eş isteyebilirmiş. Dişi kuşların kuyrukları genelde aşağı bakarmış, erkeklerinki yukarı. Eğer hareket ederken çok zorlanmıyorsa büyük ihtimalle evham yapıyorsunuz, kuyruğunda bir sorun yok gibi duruyor.

Ölecek olan muhabbet kuşu nasıl olur?​

Muhabbet Kuşlarında Ölüm Belirtileri Nelerdir? Yem tüketimini aza indirmesi ya da hiç yememesi. Kafesinin içinde hareket etmemesi, eski neşesinde ve canlılığında olmaması. Hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşaması.

Muhabbet kuşunun uzun kuyruğu koparsa ne olur?​

Kuşların kuyruğu değil de kuyruğundaki tüyler kopar. Eğer tüy koptuysa, bir et parçası yoksa ve kanama fazla değilse ölmez. Ama gene de ilgilenmeniz bir veterinere götürmeniz iyi olur.

Kuşların kuyruğu niye titrer?​

Muhabbet kuşları yorulduklarında ve nefeslerini düzenlemek istediklerini de kuyruğu aşağı yukarı doğru sallanır. Fakat kuşunuzun normal zamanda kuyruğu aşağı yukarı doğru sallanıyorsa solunum yolları ile ilgili bir sıkıntı ve bir hastalık belirtisi olabilir.

Muhabbet kuşu titremesi nasıl geçer?​

Soğukta kalan kuşlarda titreme belirtisi meydana gelebilir. Bu durumda muhabbet kuşunun sıcak ortama alınması gerekir. Kısa süre içinde ısınan kuşun titremesi de sona erecektir. Kanatların kırılması ya da incinmesi durumunda kanatlı hayvan veterinerleri tarafından tedavi edilmesi gerekir.
 
Üst Alt
Reklam Engelleme Yasaktır

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler