Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Nasıl Serinletilir?

  • Konbuyu başlatan yasuo
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hayvanlar kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Muhabbet Kuşu Nasıl Serinletilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 45 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hayvanlar
Konu Başlığı Muhabbet Kuşu Nasıl Serinletilir?
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Her yaz, bir öncekinden daha da sıcak geçiyor. Biz insanlar kendimizi serinletmek için birçok yöntem geliştirdik. Peki ya evcil dostlarımız, özellikle de muhabbet kuşları için elimizden ne gelir? Bu sorudan yola çıkarak senin için bir muhabbet kuşu nasıl serinletilir rehberi hazırladık!

İlk olarak dostlarımızın doğal yaşamlarında serinleme yöntemlerinden bahsedelim. Vahşi yaşamda muhabbet kuşları:

  • Yüksek basınç alanlarında uçarak (rüzgar yüksek basınca doğru estiği için)
  • Ağaçların gölgelerine sığınarak
  • Sık sık banyo yaparak
  • Ya da diğer dostlarıyla havada süzülerek
serinlemenin yollarını buluyorlar. Tabi evde bu yöntemlerin büyük bir çoğunluğundan mahrumlar. O yüzden iş biraz da bizim başımıza düşüyor.

Şöyle ki, muhabbet kuşlarının ter bezleri ve gözenekleri yok. Yani dostlarımız bildiğin terlemiyorlar. Bu yüzden hızlı hızlı nefes alıp vererek ve kanatlarını vücutlarından uzak tutarak serinlemeye çalışıyorlar. Bu yöntemler tek başına pek de etkili değil. Bundan dolayı ebeveynleri ve dostları olarak muhabbet kuşlarına sunabileceğimiz çözümleri sıralıyoruz:

MUHABBET KUŞU NASIL SERİNLETİLİR: BU YÖNTEMLERE KULAK VER!​Su spreyi veya sünger: Kanatlı dostunu en rahat şekilde ferahlatmanın yolu, su spreyi veya sünger! Ne zaman dostunun sıcakladığını düşünürsen, çok tazyikli olmayacak bir şekilde kanatlı dostuna su sıkabilirsin. Eğer muhabbet kuşun spreyden rahatsız oluyorsa, küçük bir süngeri ıslatarak kuşuna hafifçe dokundurabilirsin.

Kafesi temiz, suyu taze tutalım: Kir ve pislik, muhabbet kuşlarının kanatlarında birikerek hafif bir katman oluşturabilir. Bu katman, sıcak havalarda dostlarımız için hepten rahatsız edici hale gelir. Bundan dolayı yaz vakti kuşunun kafesini temiz tutmaya özellikle dikkat etmelisin. Bir de su konusu var tabi. Hangi canlı yazın sıcağında buz gibi bir su içerek rahatlamak istemez ki? Kanatlı dostumuzu bu ferahlatıcı histen mahrum bırakmamak için suyunu sürekli soğuk ve taze tut lütfen!

Evine ufak bir banyo düzeneği kurabilirsin: Yukarıda değindiğimiz gibi, kuşlar özellikle yaz vakti banyo yapmaya bayılır. Zaten çok sevdikleri bu aktivite, onlar için iki kat değerli hale gelir. Eğer kuşun kafesinin dışında vakit geçirmeye alışkınsa, banyo ihtiyacını kolaylıkla çözebilirsin. Geniş bir kaseye 4-5 cm kadar, yani birazcık su koy. Bu kadar! Bir müddet sonra kuşun kendiliğinden bu kaseye dalıp çıkmaya başlayacak. Kuş banyoları da var, onları satın almayı da bir düşün istersen.

Vantilatörler herkesin kurtarıcısı: Bazenleri de muhabbet kuşu nasıl serinletilir diye kara kara düşünmene hiç gerek kalmaz. Kuşunu vantilatörlü bir odaya taşırsın ve olur biter! Tabi vantilatör yüksek devirde doğrudan kanatlı dostumuzun suratına üflememeli. Şöyle hafif bir esintiye kim hayır der ki?

Bu dört tavsiyeyi de uygularsan, dostunun keyfine diyecek olmaz! Şu banyo meselesine biraz daha detaylı bir şekilde eğilmek ister misin? Yanıtın evet ise, seni bu bekliyoruz!
 

Yazar: yasuo
Article Title: Muhabbet Kuşu Nasıl Serinletilir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Hayvanlar 0 25
Y Hayvanlar 0 31
S Diğer Dini ve Ruhani Bilgiler 0 70
Y Yaşam 0 46
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 42
Y Yaşam 0 39
Y Kripto Para Bölümü 0 43
Y Adım Adım Sağlık 0 40
Y Kripto Para Bölümü 0 42
Y Yaşam 0 37
Y Yaşam 0 30
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 25
Y Yaşam 0 25
Y Yaşam 0 49
Y Yaşam 0 40
Y Yaşam 0 45
N Site Tanıtım 0 103
T Site Tanıtım 0 120
A Büyü 0 115
makaleci Sağlık Rehberi 0 55
makaleci Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 88
makaleci Yaşam 0 71
makaleci Yaşam 0 65
makaleci Yaşam 0 55
A Ansiklopedik Bilgi 0 63
yaprak0135 Sorularla İslamiyet 0 65
yaprak0135 Güncel Bilgiler 0 43

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst