Son Konu

Bakan Selçuk'tan LGS Bilgilendirmesi: Maske Takılacak mı, Pozitif Çıkanlar İçin Hangi Tedbirler Alınacak?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ba7be4b2ffc918c7d8d4869b069315c3a4b3d9b3.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde gerçekleşecek LGS'yle ilgili bilgilendirmede bulundu. Selçuk, "Sınavda maske takılacak mı?", "Koronavirüs testi müspet olan öğrenci ve vazifeliler için ne üzere önlemler uygulanacak?" sorularını da yanıtladı.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul 8. sınıf öğrencileri ve onların velilerine yönelik olarak bir paylaşımda bulundu. 

"8. sınıf öğrencilerimize ve velilerine günaydın" diye başlayan Selçuk, "LGS’ye az kalmışken başlardaki soru işaretlerine yönelik birtakım hatırlatmalarımız var. Her ayrıntısı düşünüp her önlemi aldık, her sorunun karşılığına buradan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimize çok selamlar ve şimdiden başarılar" diye yazdı.

Selçuk'un paylaştığı görsellerde imtihanın nasıl yapılacağına dair bilgilendirmeler yer aldı.

• İmtihan yerimi nasıl öğreneceğim?
Bu sene de geçen yılki üzere imtihana kendi okulunda gireceksin. İmtihana okulunda gireceğin bina, sıra numaran üzere bilgileri e-Okul sisteminden öğrenebilirsin. 
  • Velim beni okul bahçesinde bekleyebilir mi?
Hayır, Kovid-19 önlemleri kapsamında veliler okul bahçesine alınmayacak

İmtihana katılmak zarurî mu?

• İmtihanda maske takacak mıyım?
Okul bahçesi ve koridorlarında maske takmak mecburi. Ancak imtihana gireceğin salonda ve sıralar ortasında kâfi toplumsal uzaklık bulunacağından istersen imtihan esnasında maskeni çıkarabileceksin. Maskeni düşürürsen endişelenme, imtihan binalarında yedek maske ve el antiseptiği bulunacak.
  • Koronavirüs testi olumlu olan öğrenci ve vazifeliler için ne üzere önlemler uygulanacak?
İmtihana girecek öğrenciler ile imtihan vazifelilerinin koronavirüs risk durumları Sıhhat Bakanlığı tarafından bize bildiriliyor. Riskli olduğu tespit edilen görevlilerin, vazifeleri iptal edilecek. PCR testi müspet ve temaslı olan öğrenciler ise farklı salonlarda, gerekirse farklı binalarda imtihana alınacak.

Üst Alt