Son Konu

Arda Turan'ın taciz suçundan beraatinin gerekçesi açıklandı!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
berkay_arda_turan_davasinda_son_dakika_arda_turanin_silahi_ruhsatsiz_cikti_1568188637_9177.png

Ünlü müzikçi Berkay Şahin ile Ulusal Futbolcu Arda Turan arasında görülen davada, Arda Turan taciz günahından beraat etmişti. İstanbul 41. Asliye Ceza Duruşması, Arda Turan'ın beraatinin münasebetlerini açıkladı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Duruşması, müzikçi Berkay ile futbolcu Arda Turan arasında görülen davada, futbolcu Arda Turan'a “cinsel taciz” hatasından verilen beraat kararının münasebetini kamuoyu ile paylaştı.

Duruşma, beraat kararına münasebet olarak; Arda Turan’ın suçlamayı kabul etmemesini, tanık olan Başkan Tiryaki isimli kişinin sözünde tacizi duymadığını belirtmesini ve Berkay’ın eşi Hasret Ada Şahin’in tabiri dışında öteki bir somut ve inandırıcı bir delilin olmamasını gösterdi.

Dilekçede, “Sanığın kabahati işlediğine dair kuşku oluşmasına karşın tam bir vicdani kanaat oluşmamış, kuşkudan sanık yararlanır unsuru yeterince sanığın beraatine karar vermek gerekmiştir.” tabirleri konum aldı.

1hlH6_1569391684_062.png

ASLIHAN DOĞAN TURAN'DAN REAKSIYON ÇEKEN PAYLAŞIM

Karıştıkları arbede sebebiyle davalık olan Futbolcu Arda Turan ile Müzikçi Berkay Şahin’in davası, dün 3. kere görüldü. Saat 10'da başlayan dava, Çağlayan Adliyesi'nde görülmüştü. Futbolcu Arda Turan'a, 'korku dert yahut panik yaratacak biçimde silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurması ve kasten yaralama hataları ve adam yaralama suçundan' 2 yıl 8 ay mahpus cezası verilmişti. Turan, 5 yıl içerisinde tekrar bir hata işlerse yine yargılanacak. Şahin tarafında ise, Arda Turan'ın cinsî taciz hatasından beraat etmesine itiraz edilecek.

Vukuatın akabinde reaksiyonu merak edilen isimlerden biri olan Aslıhan Doğan Turan, Instagram hesabının hikayeler kısmından gülümseyen yüz tabiri paylaşmıştı. Eşi Arda Turan'ın 3 münferit cürümden mahpus cezası alması üzerine bu türlü bir şey paylaşması, takipçilerinden reaksiyon almasına sebep olmuştu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

viBZu_1568265819_4617.jpg

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMA METNİ

Arda Turan, hususla ilgili birinci açıklamasını toplumsal medyadan yapmıştı. Turan, Berkay Şahin haricindeki herkesten özür dilemişti.

İŞTE BIRINCI AÇIKLAMA;

es9IR_1568198078_6248.jpg

azUGw_1568198095_4199.jpg

Berkay Şahin, adliye önünde yaptığı açıklamada, 'Arda Turan'ın aldığı 3 yıllık ceza benim için yerinde değil. Türk hatunlarından ve benim karımdan özür dilensin.' sözlerini kullanmıştı.

Arda Turan ise, 'Çok mesudum. Ben bu türlü bir şeyin içerisinde olmadım. Mahpus cezası almak uğruna davamdan asla vazgeçmedim.' demişti. Öte yandan Arda Turan, Berkay Şahin'e dava açacağını belirtmişti.

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMALAR

Arda Turan, mevzuyla ilgili olarak, 'Mekan dardı yalnızca çarpıştık. Hastaneye giderken yanımda silah taşıma gereği duydum' demişti. Öte yandan Turan'ın üzerinde bulunan silahın ruhsatsız olduğu ortaya çıkmıştı.

BqBRU_1568188023_3864.jpg

'DAVAMIN ARKASINDAYIM'

Çağlayan Adliyesi'nde görülen dava için adliyeye gelen birinci isim Berkay Şahin olmuştu. Şahin, "Davada ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. Birinci günden beri özür bekliyoruz. Kendisinin katılıp katılmayacağını bilmiyorum. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur." açıklamasını yapmıştı. Şahin, davaya himayeleriyle gelmişti.

vKTT4_1568188114_5798.jpg

MAHPUS CEZASI İSTEMLERİ

Davanın iddianamesinde her 2 isim için başka munfasıl hatalardan mahpus cezası istemi bulunuyor. Buna nazaran Arda Turan hakkında; cinsî taciz, kasten yaralama ve endişe, korku yahut panik yaratabilecek üslupta silahla ateş etme ile birlikte Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma yahut taşıma yahut bulundurma cürümlerinden ötürü, 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar mahpus cezası talep edildi.

Müzikçi Berkay Şahin hakkında ise, hakaret günahından ötürü 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası talebi bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Müzikçi Berkay Şahin ile futbolcu Arda Turan, bulundukları bir mekanda birbirleriyle hengame etmiş, daha sonrasında Turan, Şahin'in bulunduğu hastaneye gelmiş ve tartışma burada da devam etmişti.

Üst Alt