Son Konu

Çikolatalı Karamelli Tart Kek (Videolu)

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cikolatali-karamelli-tart-kek-videolu-https-youtu-be-gj5dzlsacog.jpg

Çikolatalı Karamelli Tart Kek Tarifi İçin Malzemeler

Kek için
  • 2 adet yumurta
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilin
  • 1,5 ,2 su bardağı un
Karameli için
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 çay bardağı dolusu süt kreması
Ganaj için
  • 70 gram kadar çikolata
  • 1 çay bardağı dolusu süt kreması

Çikolatalı Karamelli Tart Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Öncelikle keki yapalım.Yumurta ve şekeri uygun bir kaba alıp çırpalım.
  2. Üzerine diğer kek malzemelerini ve kontrolü un ekleyip çırpmaya devam edelim.
  3. Tart kalıbını tereyağı ile güzelce yağlayıp kekimizi dökelim.
  4. Keki önceden ısıtılmış 180 dere fırına atalım 20 dakikada pişecektir yine de dikkatli pişirin fırından fırına farklılık gösterebilir.
  5. O sırada karameli yapalım.Şekeri tavaya alıp ocağa bırakalım. Erimeye başlayan şekeri karıştıralım.
  6. Tam eriyen şekerin üzerine tereyağını ekleyip iyice karıştıralım.
  7. Son olarak süt kremasını ekleyip hızlıca karıştırmaya devam edelim yaklaşık bir dakika sonra ocaktan alalım ocaktan aldıktan sonrada karıştırmaya devam edelim.
  8. Pişen kekin üzerini yarım çay bardağı sütle ıslatıp ılık karameli dikkatlice dökelim.
  9. Kurumaması için kekin üzerini kapatalım.
  10. Son olarak ganaj hazırlayalım.
  11. Kremayı tavaya alıp ocağa bırakalım. Kaynama noktasına gelen kremayı ocaktan alalım.
  12. Üzerine çikolata ekleyip hızlıca karıştıralım ılıyan ganajı karamelin üzerine dökelim.
  13. Üzerini kapatıp buzdolabına bırakalım. En az 5-6 saat dinlendirelim ben bir gece dinlendirdim ve üzerini süsleyip servis edebilirsiniz şimdiden afiyet olsun ayrıntılı yapımı videomda
Not:karameli ve çikolatanın tadını daha yoğun seviyorsanız verdiğim ölçünün iki katında karamel ve ganaj hazırlayın. Benim tart kalıbım çok derin olmadığı için verdiğim ölçü bana yeterli geldi.

Çikolatalı Karamelli Tart Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt