Son Konu

Mehmet Barlas: 'Bir Türk Seçmeni Olarak Ne Kadar Talihli Olduğumu Her Fırsatta Görebiliyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7380371e7010083df9e94b3c2acb30d37f6a5386.jpg

Sabah muharriri Mehmet Barlas, "Bir Türk seçmeni olarak ne kadar talihli olduğumu her fırsatta görebiliyorum" dedi. Artık farklı, gelişmiş bir Türkiye olduğunu belirten Barlas, "Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü. Köprüler, otoyollar, havalimanları, Anadolu haritasının her köşesini süslüyor" sözünü kullandı.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, 'Demokrasi bize yapıtlarla bezenmiş bir vatan haritası armağan etti' başlığıyla yayımlanan yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri seçildiği günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı izlediğini belirtti.

Şiir okuduğu için cezaevine girdiği devirde de Erdoğan'ı ziyaret ettiğini belirten Barlas, "Adeta güç toplamak için bir fırsat üzere değerlendirmişti cezaevindeki günlerini" dedi.

Barlas, Erdoğan'ın dün (21 Mayıs 2021) Kuzey Marmara Otoyolu Habipler Kavşağı - Hasdal Kavşağı açılış merasimine katıldığını hatırlatarak "Otoyolunun, Habipler Kavşağı üzerinden eski Edirne Asfaltı Caddesi'ne bağlanarak kuzeyde Arnavutköy, güneyde Sultangazi ve Gaziosmanpaşa'ya, tekrar tıpkı kavşak üzerinden Alibeyköy - Hasdal mevkiinde 2. Etraf Yolu'na (O-2) ve yapılması planlanan üç katlı Büyük İstanbul Tüneli'ne entegre edilmesi amaçlanıyor" bilgisini verdi.

"Bir Türk seçmeni olarak ne kadar talihli olduğumu her fırsatta görebiliyorum" ifadesini kullanan Barlas, şöyle devam etti:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bize 'çağdaş uygarlık düzeyini' maksat olarak göstermişti. Çok partili demokrasiye geçtikten sonra bu amaca ulaşmak için gereken her şey yapıldı. Yollar, barajlar, üniversiteler, fabrikalar arkası gerisine geldi. Turgut Özal, Türkiye'yi dünya rekabetine ve turizme açtı."

'Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü'

Barlas, yazısına şöyle devam etti:

"İlk dönem Demirel, Barajlar Hükümdarı olmayı kendine gaye olarak seçti. Erbakan, makine yapan makinenin peşinden koştu. İçinde bulunduğumuz son döneme de Tayyip Erdoğan damgasını vurdu. Artık farklı, gelişmiş bir Türkiye var. Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü. Köprüler, otoyollar, havalimanları, Anadolu haritasının her köşesini süslüyor.

Dün de Türkiye'yi kıtalararası taşımacılığın en kıymetli merkezi haline getirecek Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) Projesi'nde Habipler ile Hasdal kavşakları arasında kalan son ve önemli bölüm açıldı. Diyorum ki... Demokrasimizin değerini bilelim. Bu yolda şehitler verdik ve ülke yapıtlarla doldu. Çamur siyasetine artık bu ülkede yer yok."

Üst Alt