Son Konu

Android Uygulama Yapma Programları

dersem

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Akıllı telefonların hayatımızda gittikçe büyük bir yer kaplamasıyla birlikte, artık yazılımlar ve yazılımcılar da yönlerini akıllı telefonlara çevirmiş durumda Hepimizin telefonunda bir çok aplikasyon bulunuyor Peki hiç düşündünüz mü, bu aplikasyonlar hangi yazılımlarla ortaya çıkıyor? Bu yazımızda sizlerle Android platformunda uygulama geliştirmeye yarayan yazılımları inceleyeceğiz Karşınızda Android Uygulama Yapma Programları

Bakmadan Geçme! Kendi Müziğini Üretmek İsteyenlere Müzik Yapma Uygulamaları
Başlık biraz beyin yakıcı olabilir, Android uygulama yapma programları Ancak internet üzerinde bu konu hakkında araştırma yaptığınızda ne yazarsanız yazın net bir veriye ulaşmak pek mümkün değil Bu yüzden sizlere net bir kaynak olması açısından bu yazıyı hazırladım Ancak yazımızda tüm aplikasyon geliştirme yazılımlarını incelemeyeceğiz Günümüzde profesyonel olarak kullanılan 2 adet yazılım bulunuyor Bunlar;

Eclipse for Android
Android Studio
Bu yazılımları Visual Studio gibi bilgisayar yazılımı geliştirme programları gibi düşünebilirsiniz Yani basit programlar değillerdir, gerekli eğitimi almanız gerekir Hemen başlayalım ve bu programlar nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi sorulara cevap verelim

Eclipse SDK
Eclipse açık kaynak kodlu bir aplikasyon geliştirme yazılımıdır Açık kaynak kodlu olmasından dolayı herkes tarafından geliştirilmeye açıktır Bu da internet üzerinde bu program hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam sunar Java ile üretildiği için, Java üzerinden kullanmanız gerekmektedir Yenilik ve gelişim göbek adıdır Ancak bazı kullanıcılar bu kadar özgür olması sonucunda bir çok problemle de karşılaştıklarını belirtirler

Eclipse
Eclipse Arayüzü
Android Studio
Sayısız yazılımcının kullandığı 2019 yılında Google IO’da tanıtılan Android Studio, aplikasyon geliştirme ortamıdır Yine Java programlama diline sahiptir ve Apache lisansı ile lisanslanmıştır Bugün Google Play’de gördüğünüz bir çok aplikasyon bu program vasıtasıyla üretilmiştir Sadece üretim değil, problem çözme, fixleme gibi özellikleri de barındırmaktadır Programı ücretsiz olarak edinebilir ve kullanabilirsiniz

Android Studio
Android Studio Arayüzü
Bakmadan Geçme! Meraklılarına! 3 Oyun Yapma Programı
Bu programların kısaca ne olduklarını ve ne işe yaradıklarını inceledik Ancak böyle bir konuda ilginiz ve alakanız varsa, detaylı bir eğitim işleminden geçmeli neyin ne olduğunu tam olarak öğrenmelisiniz Burada verilen bilgiler sadece tanıtım amaçlıdır Yazımızın sonuna geldik Siz hiç böyle bir yazılım kullandınız mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Üst Alt