Son Konu

'Sahte kanser ilaçlarını Türkiye ’de aldım'

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
SAWA isimli Darı firması için çalışan Milad Kemal Ayad isimli aracı işadamı, Reuters ’a, 167 kutu ilacı Türkiye ’deki Suriyeli bir işadamından aldığını söyledi Ayad, bunları alırken ilaçların sahte olduğunu bilmediğini de öne sürdü

Sahte ilaçlar California, Teksas ve Illinois ’ye kadar ulaştı Piyasa değeri milyarlarca dolar olan ilacın orijinalini üreten firma, sahte ilaçların içlerinde tuzlu, nişasta ve bazı kimyasallar bulunduğunu belirtti

Ortaya çıkarılan bu sahte ilaçlar yalnızca hapların yok, enjeksiyon aracılığıyla hastaya bahşedilen ilaçların bile sahtesinin yapılabileceğini gösterdi Üstelik bu ürünler piyasaya gelene kadar böylece çok tedarikçinin elinden geçiyor fakat izlerini sürmek imkansız ışık halkası geliyor

Ayad, Reuters ’a yaptığı açıklamalarda, “Ben bu malları SAWA yoluyla bir Suriyeliden aldım Kesinlikle sahte olduklarını bilmiyordum diye konuştu Ayad, Suriyeli aracının kendisine gösterdiği paketteki ilaçların gerçek gibi göründüğünü de belirtti

Laf konusu ilaçla ilgili daha önce de benzer sahtecilik vakaları yaşanmıştı Imalatçı şirket yaptığı açıklamada, yılında Suriye ’de sahte ürünler ele geçirildiğini söyledi

(Kaynak haberekolay)

Üst Alt