Latest Thread

Narsist erkek iyileşir mi?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Narsist erkek düzelir mi?​

Narsistik kişilik bozukluğuna sahip kişiler için özel bir ilaç bulunmamaktadır. Depresyon ve kaygıda kullanılan ilaçlardan bu kişilere verilebilmektedir. İlaç alımı psikiyatrist gözetiminde olmalıdır. Narsistik kişiler tedavi edilebilir ancak bu uzun bir süreç olabilmektedir.

Narsist kişi düzelir mi?​

Genellikle ilaçla tedavi edilmesi mümkün gözükmeyen bir bozukluktur. Narsistik kişilik bozukluğu yaşayan bireyler tedaviye dirençlidir. Bu yüzden tedavi uzun süreli psikoterapi yöntemiyle uzman bir klinik psikolog tarafından ele alınmalıdır. Terapi yöntemlerinde sıklıkla bilişsel davranışçı terapi kullanılır.

Narsist kişi nasıl düzelir?​

Tartışmaya girmemek ve susmak daha karlı. 2- Dışarıda iyi görünmek ve itibar onlar için çok önemli. Bazen duygu ve düşüncelerinizi direkt söyleyerek değil de, “İnsanlar böyle yaparsan ne düşünür?”den yola çıkarak cevapları kendisinin bulup karar vermesini sağlayın. 3- Öfkenizi kontrol edin.

Narsist yaşlanınca ne olur?​

Bir narsist hastalanırsa ya da yaşlanırsa, güç, güzellik veya etkinliğinde bir kayıp yaşarsa depresif bir duygudurum ortaya çıkar. Yetersizlik şemasının telafi olanakları ortadan kalktığında narsistik duygular açık bir yaraya dönüşür.

Narsistler neden korkar?​

Narsist bireyler arka planda kalmaktan korkarlar çünkü hep göz önünde olmak isterler. Göz önünde olmak isteyen narsistlerin en büyük korkularından birisi bu nedenle arka planda kalmak ve aslında görünmez hale gelmektir.

Narsist kimleri sevebilir?​

İyi aile ilişkileri olan insanlar, hobileri veya özel yetenekleri olanlar, geniş bir sosyal çevresi olan ve sevilen kişiler, kısacası hayatta belli alanlarda başarı gösteren insanlar narsistlerin çokça ilgisini çekecektir çünkü bu insanlar narsisti diğerlerinin gözünde iyi gösterecektir.

Eşim narsist ne yapmalıyım?​

Sevgi ve vericiliğini eşinin benliğine ve taleplerine göre değil, kararında sunmalı. Eşinin narsist benliğini tatmin etmeye çalışmak zaman kaybettireceği için, haksızlık yapmamak şartıyla kendi kişiliğini de korumalı. Misillemeye dönüştürmemeli, istek ve taleplerini suçlayıcı olmadan net bir dille ifade etmeli.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Narsist erkek iyileşir mi?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst