Son Konu

İsveç'te, Türk kökenli siyasetçi Muharrem Demirok meclise girdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İsveç'te dün yapılan genel ve mahallî seçimlerin akabinde sandıklarda sayımlar devam ederken Merkez Partisi tarafından birinci sıradan aday gösterilen Muharrem Demirok'un milletvekili olarak meclise girmesi katılaştı.

Demirok, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunduğunu ve mecliste 4 yıl vazife almak için milletvekili seçilmekten de memnun olduğunu söyledi.

"Linköping kentinde 12 yıl boyunca Etraf ve Güçten Sorumlu Belediye Başkanlığı yaptım"

Elinden geldiğince hayat pahalılığını önlemeye ve güç fiyatlarının artışına deva bulmaya çalışacağını lisana getiren Demirok, "Linköping kentinde 12 yıl boyunca Etraf ve Güçten Sorumlu Belediye Başkanlığı yaptım. Buradan edindiğim tecrübeyi inşallah meclise de taşıyıp, birçok probleme deva bulmaya çalışacağım." sözünü kullandı.

İsveç'te 50 bin Kululu yaşıyor

Konya'nın Kulu ilçesinden İsveç'e gelen bir personel ailesinin bu ülkede doğan çocuğu olduğunu aktaran Demirok, İsveç'te yaşayan 50 bin Kululu hemşehrisine de manevi dayanaklarından ötürü teşekkür etti.

isvec_6849.jpg

Ailesi çok keyifli oldu

AA'nın aktardığına nazaran Muharrem Demirok'un babası Hamza Demirok da oğlunun milletvekili seçilmesinden çok memnun olduğunu ve oğluna düzgün eğitim alması için verdiği takviyenin yararlarını gördüğünü belirterek, gurbetçi ailelerin, çocuklarına âlâ eğitim aldırmasını tavsiye etti.

isvec_2873.jpg

Üst Alt