Son Konu

Marvel’s Avengers’ın Spider-Man Güncellemesinde Hikâye Görevleri Olmayacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_619cac0dcd5e1_73482.jpg

Marvel’s Avengers ile ilgili haberleri yazarken başta bir kararsızlık yaşıyorum, girişi nasıl yapsam diye düşünüyorum. Bugün de böyle bir kararsızlık içerisindeyken dedim ki kendi kendime, dönüp incelemede ne yazdığıma bir bakayım. Son karar kısmında şöyle demişim: “Hikâye modunda başarılı bir performans sergileyip multiplayer görevlerde çabuk tekrara düşen bir oyun var ortada. Geleceğinin ne yönde şekilleneceği bu tekrar zincirini kırıp kırmamalarıyla doğrudan ilişkili olacak.”

Oyunu bu kısırdöngüden çıkarmak nasıl mümkün olabilir? Bana kalırsa Square Enix ve Crystal Dynamics’in takılı kaldığı nokta da tam olarak bu. Oyunu bu çıkmazdan kurtarabilecek olan yegâne araç sonradan gelen içerikler, ek paketlerdi. Bugüne kadar en ilgi çekebilecek içerik War for Wakanda oldu, onun da oyuna ilgiyi canlandırmak konusunda ne kadar başarılı olduğu soru işareti. Dolayısıyla, gözler Spider-Man eklentisine dönmüş durumda. Ama oradan gelen haber de açıkçası oyuncu sayılarında öyle ciddi bir hareketlenme sağlayacağı konusunda umut vermiyor, en azından bana bunu düşündürttü, sizler ne düşünürsünüz bilemem.

IGN, Marvel’s Avengers’ın Spider-Man ek paketiyle ilgili bir video paylaştı ve buna bir de ek pakete ilişkin bazı bilgiler eşlik etti:

Zaten Spider-Man içeriklerinin PS4 ve PS5 özel içerik olması hitap ettiği kitleyi daraltıyordu. Bir de bunun üzerine bu ek pakette hikâye görevleri olmayacağı açıklandı. Daha önce Kate Bishop, Hawkeye ve Black Panther karakterleri eklenirken her birisinin kısa da olsa senaryo görevleri bulunmaktaydı, ama Spider-Man için böyle bir senaryo modu hazırlamaya ihtiyaç duymamışlar belli ki; sadece Avengers Initiative multiplayer görevleri olacak. Hikâyeyi de ses kayıtları ve ara sahnelerle göstereceklermiş.

Pek çok oyuncu zaten Avengers ile ilişkisini keseli uzun zaman oldu. Hem yeni oyuncular kazanmak hem eskileri oyuna döndürmek için eldeki yegâne araç güncellemeler ve ek paketler. Onda da sınırlı bir içerik sunulunca, sonucun çok da olumlu olması beklenmez herhalde. Yine de çok olumsuz yorumlamayayım, belki dört gözle Spider-Man’in oyuna gelişini bekleyenler vardır; 30 Kasım’da bekledikleri güncellemeye kavuşacaklar.

Üst Alt