Son Konu

Eşini ve Çocuğunu Kaynar Suyla Haşlayan Adama 'İyi Hal' İndirimi!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-91fa0a2b76e7c408825363789e4776c80a02393d.jpg

Konya'da, sabah kahvaltı için uyandıran eşi Rukiye Ay ile kızı Eylül Ay'ı üzerlerine kaynar su dökerek haşlayan Ali Ay evvel 4,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Mahkeme, düzgün hal indirimi uygulayarak cezayı 3 yıl 9 aya indirdi.

Olay, 9 Ocak günü Merkez Karatay ilçesi Nakipoğlu Mahallesinde meydana geldi. Rukiye Ay, 6 yıllık eşi Ali Ayı kahvaltı yapması için uyandırınca tartışma çıktı. Tartışma sırasında Ali Ay, çaydanlıktaki kaynar suyu eşinin üzerine döktü. Bu sırada sıcak su, kızları Eylül’ün de ayaklarına sıçradı.

Kızını kucağına alıp, komşularının konutuna sığınan Rukiye Ay, ihbarla gelen sıhhat vazifelilerinin birinci müdahalesi sonrası Konya Kent Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın akabinde gözaltına alındıktan sonra özgür bırakılan Ali Ay, Cumhuriyet Başsavcılığı ve eşinin avukatının itirazı üzerine yine gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Ay, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Savcılık tarafından hazırlanan, sıcak suyun ‘silah’ olarak kıymetlendirilmesi istenilen iddianamede Ay’ın, eşini yaraladığı gerekçesiyle 1 yıldan 4,5 yıla kadar, kızını yaraladığı için de 4 aydan 1,5 yıla kadar mahpus cezasıyla yargılanması talep edildi. Ay’ın ayrıyeten eşini tehdit ettiği için 2 yıldan 5 yıla kadar da mahpusu istendi.

Ne olmuştu?

"O bana saldırdı"

Tutuklu sanık Ali Ay’ın 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davasının karar duruşmasına cezaevinden SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Ay, savunmasında, ”Bu vakte kadar ben eşime tokat bile atmadım. Ben ona değil, o bana saldırdı. Böylece elimdeki çaydanlık döküldü. Ben olayı bilerek yapmadım. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Âlâ hal indirimi aldı

Mahkeme heyeti, Ali Ay’a ‘silahla canavarca hisle eşe karşı taammüden yaralama’ cürmünden 4,5 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

Mahkeme, Ay’ın duruşmadaki düzgün halini göz önünde bulundurup cezasını 3 yıl 9 aya indirdi, kızı Eylül’e karşı ‘taksirle yaralama’ suçundan da bin 500 lira ceza verdi. Ay, tehdit suçlamasından ise beraat etti.

"Olan benim çocuğuma olacak, annesiz kalacak"

Karardan sonra açıklama yapan Rukiye Ay, "Kadının canının ne kadar ucuz olduğunu anladım ben bu kararla. Ben hala o izleri taşıyorum bedenimde. Çocuğum hala psikolojisini düzeltemedi. Bu kadar az olmamalıydı. Zati 5,5 aydır yatıyordu. Tahminen bir dilekçeyle tahliye olacak. Çocuğunu görmek isteyecek. Ben hala can güvenliğimin olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar kısa müddet cezaevinde kalması ona yürek verecektir. Bana daha evvel de dedi. 'Yapacağımı yaparım, alacağım 5 sene 3 sene, yatarım' demişti. Ancak 5 sene bile alamadı. Yarım kalan işini muhtemelen tamamlayacak. Olan benim çocuğuma olacak, annesiz kalacak. Bu kararlar birçok erkeğe de cüret veriyor. Bu karara itiraz edeceğim" dedi.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt