Son Konu

Mafia 3: Stones Unturned

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
94791_640.jpg
Vietnam'da ki soğuk savaşın geçtiği devirlerden kalma arkadaşlıkları olan John Donovan ve Lincoln Clay, bir gün Lincoln Clay'in ailesinin vefata terkedilmesi ve bu katliamın intikamını almak için bir araya geldi. Lincoln, Donovan'dan ailesinin intikamını almak için yardım istemişti. Donovan'da hiç düşünmeden bu işi kabul etmişti. Artık yardım sırası ana karakterimiz Lincoln Clay'de.

Savaş vakitlerinde işler bir anda değişmiş ve hain düşman Connor Aldridge taraf değiştirmişti. John Donovan'ı adeta mevtin eşiğine bırakmıştı.  Artık askeri ordu uçağı düştü ve bu uçaktaki kayıp kargo hain Connor Aldridge ve paralı erleri tarafından New Bordeaux'ta aranıyor. Lincoln ve Donovan ise, bu operasyonu durdurmak için yine bir arada.

Bunun yanı sıra iş birliği yapacağımız Robert Marshall'ın New Bordeaux'ta '' Armağan Avcılığı '' isminde operasyonları mevcut. Biz de kendisine bu operasyonlarda yardımcı olacak, yeni silah ve ekipmanlarla '' avları '' haklayacağız. 

115.jpg
Sevgili okurlar, DLC'nin içeriklerine ve yapısına bakmadan evvel, kendi görüşlerimi belirtmek ve evvelki DLC'de olduğu üzere ufak bir haberlendirme, ikaz yapmak istiyorum. Ikaz; Stones Unturned, Season Pass'in bir kesimi olup kendisi tek olarak satın alındığında 45₺'ye denk gelmektedir. Şayet Season Pass'e sahipseniz, oyuna çıkacak 3 DLC'ye de '' aslında '' sahipsiniz. Başka olarak satın almanıza gerek yok. Direk tek DLC yanına Season Pass almak isterseniz, o da 90₺'ye denk geliyor. Yani çok daha karlı oluyorsunuz.

Artık kendi görüşlerime geçmek istiyorum, şöyle ki; Stones Unturned, tadından yenmez bir DLC olmuş. Uzun olmasada size sahiden çok hoş aksiyon, heyecan veriyor. Kısa bir maceraya çıkıyorsunuz. Kentin yeni ormanlık ortamlarını ve hainlerin ıssız, bâtın üslerini keşfediyorsunuz. Şık ekipmanlar temin ediyor, yeni araçlara sahip oluyorsunuz. Sahiden size o heyecanı hissettiriyor ve meraklanıyorsunuz. Aslında herkesin Mafia 3'ten '' birinci başta '' beklediği hareketlerden biri olabilirdi bu DLC..

Munfasıl olarak John Donovan'ın geçmişten bugüne bir hikayesine tanıklık ediyorsunuz. Not olarak bir belirtme yapacağım bu arada, John Donovan, kimi forumlarda, kısımlarda Mafia 4'ün baş karakteri olacak üzere fikirler görmüştüm. Şayet bir gün olursa, biz de burada bunu yazmış oluruz, bakalım.

116.jpg
İçerikler şu formda;

- Kentin yeni yerlerini keşfedeceksiniz. Açıklarda bir sahilde ve ormanının derinliklerindeki sahiden ıssız, bilinmeyen mekanları basacak, hain Aldridge'nin işlerini bozacaksınız.
- Artık ateşlemeli ve silahlı araçlar kullanabileceksiniz, patlayıcı silahlar, destekli araç gereçler ve nesneler size hem kolaylık sağlayacak, hemde büyük bir heyecan katacak.
- İş birliği yaptığımız Robert Marshall'ın '' Armağan Avcılığı '' operasyonlarına katılacak, yeni Dart silahıyla düşmanları çaresiz bırakacak ve aracın bagajına atarak teslim edebileceksiniz.
- Silahlar kısmına yeni bir özellik ekleniyor; Nişancı Desteği. Bu sayede mahsusen çetin savaşlarda sahiden yardımcınız oluyor.

Olumsuz Yan;
- DLC'nin kısa olması.

Sonuca gelecek olursak, Mafia 3 : Stones Unturned DLC'si, nitekim birinci baştan beri Mafia 3 için istenen olasılıktı bana kalırsa. Oyun birinci çıktığı devir beklenen, aranan isteklerden biriydi bence. Savaş deneyimini ve operasyon heyecanını sahiden hissedeceğinizi düşünüyorum. Ve bu yüzden, benim tavsiyem muhakkak almanızdan yana. İçerikleride uğraşı. Yinede, natürel ki seçim sizin! 

Üst Alt