Son Konu

Sedat Peker'in İddiaları Bodrum Marina'nın Yapısını Değiştirdi: Mehmet Ağar'ın Oğlu da Yönetimden Çekildi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-31a9084081deceecc4ed98370af1fd04aec3fa55.jpg

Bodrum Yalıkavak Marina'da Mehmet Ağar'ın yerine idare heyeti başkanlığına İtalyan asıllı Moreno Occohiolini getirildi. Tolga Ağar ve Mehmet Ağar, idare konseyi üyeliğinden de çıktı. Karar, Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlandı.

Sözcü gazetesinen Emre Deveci'nin haberine nazaran, Sedat Peker’in tezleri sonrası gündeme gelen Bodrum Yalıkavak Marina’da idare değişti.

Mehmet Ağar’ın Bodrum Yalıkavak Marina İdare Şurası Başkanlığı ve İdare Konseyi üyeliğinden ayrılışına ait karar Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı.

Mehmet Ağar’ın yerine İdare Heyeti Lideri olarak İtalya asıllı Moreno Occohiolini atandı.

Mehmet Ağar’ın ayrıldığı idare konseyi üyeliğine ise Ahmet İtimat Kartal getirildi.

Öte yandan, Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar da şirketin idare konseyi üyeliğinden ayrıldı. AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın yerine Bodrum Yalıkavak Marina idaresine giren isim Serkan Uzun oldu. Tolga Ağar 2014 yılından bu yana şirketin idaresinde yer alıyordu.

'Zaten ayrılmak istiyordum'

4 gün evvel bir açıklama yapan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, “Zor bir ameliyat geçirdim, sıhhatimi düşünüyorum, idare konseyi ne yaptı bilmiyorum aslında ayrılmak niyetindeydim” diye konuşmuştu. Marinadan yapılan açıklamada ise “Mehmet Ağar’ın şirketimizdeki vazifesinin sona erdiği bilgisini kamuoyuyla paylaşırız” denilmişti.

Marinadan yapılan yazılı açıklamada, şirketin İdare Şurası Lideri Mehmet Ağar'ın 17 Mayıs itibariyle misyonundan ayrılma isteğini yazılı olarak bildirdiği ve Ağar'ın sıhhat meseleleri nedeniyle gerekli süreçlerin yapılmasının ertelendiği kaydedilmişti.

Üst Alt