Son Konu

Arda Turan'ın taciz suçundan beraatinin gerekçesi açıklandı!

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
berkay_arda_turan_davasinda_son_dakika_arda_turanin_silahi_ruhsatsiz_cikti_1568188637_9177.png

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin ile Milli Futbolcu Arda Turan arasında görülen davada, Arda Turan taciz suçundan beraat etmişti. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, Arda Turan'ın beraatinin gerekçelerini açıkladı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, şarkıcı Berkay ile futbolcu Arda Turan arasında görülen davada, futbolcu Arda Turan'a “cinsel taciz” suçundan verilen beraat kararının gerekçesini kamuoyu ile paylaştı.

Mahkeme, beraat kararına gerekçe olarak; Arda Turan’ın suçlamayı kabul etmemesini, tanık olan Önder Tiryaki adlı kişinin ifadesinde tacizi duymadığını belirtmesini ve Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’in ifadesi dışında başka bir somut ve inandırıcı bir delilin olmamasını gösterdi.

Dilekçede, “Sanığın suçu işlediğine dair şüphe oluşmasına rağmen tam bir vicdani kanaat oluşmamış, şüpheden sanık yararlanır ilkesi gereğince sanığın beraatine karar vermek gerekmiştir.” ifadeleri yer aldı.

1hlH6_1569391684_062.png

ASLIHAN DOĞAN TURAN'DAN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

Karıştıkları kavga sebebiyle davalık olan Futbolcu Arda Turan ile Şarkıcı Berkay Şahin’in davası, dün 3. kez görüldü. Saat 10'da başlayan dava, Çağlayan Adliyesi'nde görülmüştü. Futbolcu Arda Turan'a, 'korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurması ve kasten yaralama suçları ve adam yaralama suçundan' 2 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Turan, 5 yıl içerisinde tekrar bir suç işlerse yeniden yargılanacak. Şahin tarafında ise, Arda Turan'ın cinsel taciz suçundan beraat etmesine itiraz edilecek.

Olayın ardından tepkisi merak edilen isimlerden biri olan Aslıhan Doğan Turan, Instagram hesabının hikayeler bölümünden gülümseyen yüz ifadesi paylaşmıştı. Eşi Arda Turan'ın 3 ayrı suçtan hapis cezası alması üzerine böyle bir şey paylaşması, takipçilerinden tepki almasına sebep olmuştu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

viBZu_1568265819_4617.jpg

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMA METNİ

Arda Turan, konuyla ilgili ilk açıklamasını sosyal medyadan yapmıştı. Turan, Berkay Şahin haricindeki herkesten özür dilemişti.

İŞTE İLK AÇIKLAMA;

es9IR_1568198078_6248.jpg

azUGw_1568198095_4199.jpg

Berkay Şahin, adliye önünde yaptığı açıklamada, 'Arda Turan'ın aldığı 3 yıllık ceza benim için yeterli değil. Türk kadınlarından ve benim karımdan özür dilensin.' ifadelerini kullanmıştı.

Arda Turan ise, 'Çok mutluyum. Ben böyle bir şeyin içerisinde olmadım. Hapis cezası almak uğruna davamdan asla vazgeçmedim.' demişti. Öte yandan Arda Turan, Berkay Şahin'e dava açacağını belirtmişti.

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMALAR

Arda Turan, konuyla ilgili olarak, 'Mekan dardı sadece çarpıştık. Hastaneye giderken yanımda silah taşıma gereği duydum' demişti. Öte yandan Turan'ın üzerinde bulunan silahın ruhsatsız olduğu ortaya çıkmıştı.

BqBRU_1568188023_3864.jpg

'DAVAMIN ARKASINDAYIM'

Çağlayan Adliyesi'nde görülen dava için adliyeye gelen ilk isim Berkay Şahin olmuştu. Şahin, "Davada ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. İlk günden beri özür bekliyoruz. Kendisinin katılıp katılmayacağını bilmiyorum. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur." açıklamasını yapmıştı. Şahin, davaya korumalarıyla gelmişti.

vKTT4_1568188114_5798.jpg

HAPİS CEZASI İSTEMLERİ

Davanın iddianamesinde her 2 isim için ayrı ayrı suçlardan hapis cezası istemi bulunuyor. Buna göre Arda Turan hakkında; cinsel taciz, kasten yaralama ve korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme ile birlikte Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçlarından dolayı, 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Şarkıcı Berkay Şahin hakkında ise, hakaret suçundan dolayı 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talebi bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Berkay Şahin ile futbolcu Arda Turan, bulundukları bir mekanda birbirleriyle kavga etmiş, daha sonrasında Turan, Şahin'in bulunduğu hastaneye gelmiş ve tartışma burada da devam etmişti.

Üst Alt