Son Konu

'Gazi Yakınıyım' Demişti: İmamoğlu'na Şehitlikte Tepki Gösteren Kişi Eski İBB Çalışanı Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3bbc409df86ac03c54b7ff4363daea5385121dac.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen merasimde, gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişinin kendisine reaksiyon göstermesiyle ilgili açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun şehitlikte sarf ettiği 'Seni araştırır bulurum' kelamları toplumsal medyada gündem olurken, gazi yakını olduğunu söyleyen kelam konusu kişinin eski bir İBB çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu, "Bir vatandaşın bence münasebetsiz bir teşebbüsü oldu. Çünkü ben kendisine evvel konuşmak istiyorum dediğinde, 'Konuşalım bekleyin' diye yanıt verdim. Sonra orada bağırarak gösteri yapmaya uğraş gösterdi" dedi.

İmamoğlu, "Benimle bu dini hisler üzerinden kimse bu şekil bir ilgiye girmeye kalkmasın" diye konuştu.

"Gazi yakınıyım, farklı bir reaksiyon göstermem beklenemezdi"

İmamoğlu’na reaksiyon gösterdikten sonra alandan uzaklaştırılan ve bir mühlet sonra tekrar şehitliğe gelen Mustafa İlker Yılmaz ise "Doğal bir reaksiyondu, gazi yakınıyım, farklı bir reaksiyon göstermem de beklenemezdi diye varsayım ediyorum" tabirlerini kullandı.Yılmaz, "Sayın Lider bir şey sorabilir miyim, ben bir gazi yakını olarak bir şey sorabilir miyim?" diyerek İmamoğlu'na seslenmiş, "Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan" demişti.

İmamoğlu "Hadsizlik yapıyorsun, gösteri yapıyorsun, gazi o denli olmaz" cevabını vermiş, Mustafa İlker Yılmaz alandan uzaklaştırılırken "Seni araştırır bulurum ben merak etme" diye konuşmuştu.

Ayrıntılar

Öte yandan İmamoğlu'nun "Seni bulurum" kelamlarına Twitter'da #benibul etiketiyle reaksiyon gösteriliyor.

Gazi yakını olduğunu öne süren Mustafa İlker Yılmaz'ın AKP devrinde İSMEK'te çalıştığı, yeni devirde kendisine iş verilmediği ortaya çıktı.

Üst Alt