Son Konu

Öğrencilere "avatar"lı eğitim

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
TÜBİTAK, lise öğrencilerinin eğitimi için “Girişimcilik Kampüsü ilerletti TÜBİTAK, lise öğrencilerinin üç boyutlu sanal ortamda avatarkimlikleriyle eğitim almalarına etraf sağlayan “Girişimcilik Kampüsü ilerletti Girişimcilik Kampüsü'ne katılan öğrenciler, avatarkimliği alarak, sanal gezinti yapabiliyor, girişimcilik derslerine girebiliyor, arkadaşlarıyla kafede sohbet edebiliyor TÜBİTAK bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanı Murat Özoğlu, AA muhabirine, reformcu meslek fikri olan lise öğrencilerine destek temin etmek için Girişimcilik Kampüsü ’nün kurulduğunu söyledi Özoğlu, Tübitak'ın internet sitesi üzerinden ulaşılabilen girişimcilik eğitimleriyle Türkiye'nin uluslararası rekabet gücünü arttırmak için bilimsel bilginin ticari değere dönüşmesine katkı sağlamayı ve öğrencilere, erken yaşlardan itibaren girişimcilik konusunda öğrenme ve tatbik deneyimi sunmayı amaçladıklarını söyledi Eğitimlerin cazibeli ülkü getirilmesi için tüm eğitim programının üç boyutlu sanal kampüs ortamında avatarkimlikleriyle verilir hale getirildiğini dile getiren Özoğlu, Sanal kampüste avatar kimliğini alanlar, kampüste gezinti yapabiliyor, girişimcilik derslerine katılabiliyor, hatta arkadaşlarıyla kafede oturup sohbet edebiliyor Geçen yıl sanal ortamda başlatılan girişimcilik eğitimlerine takriben bin 500 lise öğrencisi katıldıdedi Sanal eğitimlere devam Özoğlu, lise öğrencilerinin sanal eğitimlere mekandan ve zamandan egemen şekilde istedikleri vakit katılabildiğini açıklama etti Üniversite öğrencilerine yönelik genel, Teknoloji ve sosyal girişimcilik kategorilerinde girişimcilik yarışması düzenlediklerini de gösteren Özoğlu, bu müsabaka için internet ortamında videolu eğitimler hazırladıklarını anlattı Özoğlu, bu yılki Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'na üniversite öğrencilerinin 28 Şubat'a kadar uygulama yapabileceklerini anımsattı sizlere bilgilihocamcom farkıyla sunulmuştur

Üst Alt