Son Konu

Isim ve karakter arasında ilişki var mıdır?

adanali

Yeni Üye
Tepkime
0
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İsim ve Karakter Arasındaki ilişki Nasıl oluyor? İsim ve Karakter Arasında ilişki Var mıdır? İsim ve karakter arasındaki ilişki nedir? İsim karakteri etkiler mi? İsim ve karakter arasındaki bilinmeyenler neler? Bu yazımızda sizlere onu anlatacağım.

İsim ve Karekter Arasındaki Karakter arasında bir uyum vardır. Yani ben bunu kendim ortaya attım. Ama etrafımda tanıdığım isimleri bir çok kez analiz ettim. Yani isimlerden karakter veya kişilikler şekillendiğine şahit oldum. Yani bir çocuğun ismini ne korsanız o isimlerin genel analizinden %80 almaktadır. Yani bir isim koyarken düşünmeniz gerekmektedir. Mehmet Bozdağ kimdir merak ediyorsanız yazıma bakabilirsiniz.

İsim ve Karakter Arasında ilişki var mıdır?
Küçük bir örnekle anlatacaklarıma başlayayım. Arkadaşlar kendinize genel olarak kaç tane burak tanıdığınızı sorun. Bu burakların genelinin yaramaz ve derslerle alakası olmayan kötü huyları olan birde mert olduklarını da görebilirsiniz. Hemen hemen hepsi böyledir diyemiyorum. Ama genelde bu şekildedirler. Bu da bazen ismi taşıyamama durumuna sebep olabilmektedir. Yani arada bir isim tam anlmıyla olmaktayken bazen de isim ağır veya basit de kalbiliyor. Yani Mesela Muhammet isimleri genelde şöyledir. Sakin güvenilir ve durgun insanlardır. Ama içlerinde uyanık ve hakkını kimseye yedirmeyen kimselerdir. Ama bu ismi taşıyamayanlar çok tehlikeli olmaktadırlar.

İsim karakterinizi belirliyor. Evet kesinlikle ben bunu çokça gördüm ve araştırdım. Bu yüzden de detaylı arkadaşların analizlerini yaptım. Kim neye tepki veriyor. Kim nasıl davranıyor. Az çok bunlara bakınca da attığım bu teorinin gerçekten de bana doğru olduğunu kanıtladı. Arkadaş ve aile çevremden de edindiğim bu bilgileri genel manada doğru çıktığına da şahit oldum. İsim eşittir karakter. Yani isim seçerken çocuğunuza yakışan ve karakter analizi yaptığınız ve güven veren insanların ismini koyun.

Tabi her ismin de bir artısı bir eksisi var. Siz siz olun kızınızın adını alev koymayın. Şeytanı da anımsatan bu isim gerçekten de bir ahlaki yoksunluğa yatkın bir birey ortaya çıkarıyor. Yani alev ismini kızınıza koymayın. Daha sı mı dahası da kendiniz analiz edin. Mesela kızınız mazlum ve çile çeksin istiyorsanız eğer emine koyun adını. Emineler genelde mazlum ve madur olmaktadır. Buraklar dediğim gibi yaramaz ve sahtekar olmaktadır. Nazımlar ise nizam intizam ve düzen adamı olurlar. Çok isimleri asla vurmayın. Her mehmet ile her ahmet bir değildir. Ama bu isimler çok fazla olduğu için karekter analizinde isimleri taşıyamayanların bu oranı değiştirdiği bozduğu ortaya çıkıyor.

İsim ve Karakter Arasında İlişki Nasıldır?
İsimler karakteri belirleyen bir faktördür. Tamamen belirlemiyor. Buna yan olarak da hayatta hep sıralandığınız sıralar bile bunda etkili. Yada ailenin kaçıncı bireyi veya okuldaki boy sıranız. Karakter eğitiminde yada oturmasında desem daha uygun olur çevre çok etkilidir. Bu çevre de okul aile ve arkadaşlarından olur. Bunu da dediğim gibi yapay olarak bunlar da etkilemektedir. Yani benim ortaya attığım fikir sadece bunlara destek fikirdir demek istiyorum. Ama isme düşen pay ise genel karekterde %60 civarında bu oranın ise %80-90 ı isminin karakterine etkisi vardır. İsimler karekter için büyük paya sahiptir. Bu benim ortaya koyduğum ve kanıtlamak için bu yazıyı yazdığım bir teoridir. Belki ileride kanıtlanırsa ben bunu daha önce yazımda dile getirmiştim derim.

Sizlerde merak ediyorsanız yada isimlerden analiz yapmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. Bildiklerimi sizlerle paylaşırım. Ama dedim ya tamamı aynı karaktere sahip değildir. Arada değişkenlik gösteren isim karakter ikilemesi de bulunmaktadır. Sözlerimi toparlarken sizler de far ettiğiniz ne kadar isim ve karakter var ise yorum kısmına yazmayı unutmayın.

Sorular; İsim ve Karakter Arasındaki ilişki Nasıl oluyor? İsim ve Karakter Arasında İlişki Var Mıdır? İsminiz ve Karakteriniz Arasında ilişki Var mıdır? İsim ve karakter arasındaki ilişki nedir? İsim karakteri etkiler mi? İsim ve karakter arasındaki bilinmeyenler neler? Bu yazımızda sizlere onu anlatacağım.

Üst Alt