Son Konu

Damla Çikolatalı Kıyır Kurabiye

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
damla-cikolatali-kiyir-kurabiye.jpg

Damla Çikolatalı Kıyır Kurabiye Tanımı İçin Materyaller

• 150 gram yumuşak margarin
  • 1 su bardağı toz şeker (Varsa yarısını esmer toz şeker kullanın)
  • 1 adet yumurta
  • 1 tutam tuz
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 su bardağından 2 parmak eksik damla çikolata (Ben çift renkli damla çikolata ile karışık kullandım)
  • 3 su bardağı un

Damla Çikolatalı Kıyır Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
  1. Margarin ve şekeri tel çırpıcı ile karıştırın (Yağ çırpıcının ortalarına girince ben sonradan kaşıkla karıştırdım daha kolay oldu siz baştan kaşıkla başlayın ) yumurta ekleyip karıştırın.
  2. Kuru gereçleri de ekleyip yumuşak bir hamur elde edin. Hiç elinizi hamura değdirmeden kaşıkla karıştırabilirsiniz. En son damla çikolata ekleyip karıştırın.
  3. Bu basamakta elinizle de yoğurabilirsiniz çok fazla hamurla uğraşmayın fakat elinizin ısısıyla çikolata erimesin. Ben biraz üzeri için damla çikolata ayırdım.
  4. Hamurdan modüller koparıp elinizde yuvarlayın. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı yerleştirin. Üzerlerine koyacaksanız damla çikolata koyun. Isınmış 180 derece fırında hafif yayılıp pembeleşene kadar pişirin.
  5. Fırından birinci çıktığında biraz yumuşak oluyor. Pişmedi diye fırında fazla tutarsanız sert olurlar soğuyunca zati sertleşiyorlar. Ağızda kıyır kıyır dağılan bu hoş tanım için paçika’ya teşekkürler.
  6. Orada dondurma kaşığı ile hal verilmişti bana çok büyük geldiler o yüzden elimle yuvarladım. Severseniz biraz tarçın da ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun ❣️.
Damla Çikolatalı Kıyır Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt