Son Konu

Piyanist Evgeny Grinko: Türk seyircileri Ruslar gibi değil!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Valse isimli müziğiyle büyük bir çıkış yakalayarak yerküre çapında yetenekli performansı ile müzik listelerinin arasında kendinden laf ettiren Rus piyanist Evgeny Grinko, Ruslar ile Türkler arasındaki kıyaslamayla gündeme geldi. İşte, haberin ayrıntıları...

Rus kökenli Evgeny Grinko, Moskova'nın yakınında Zhukovsky isimli küçük bir kasabada yaşayan hırsı ve yeteneği ile ismini tüm yerküreye duyuran başarılı piyanist, son devirde Youtube en çok tıklanan ve dinlenen müzisyen olarak da biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Grinko, Türk ve Rus seyirci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

dp0Ad_1566123840_8457.jpg

16 Ağustos Cuma günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluşan Evgeny Grinko,"Türkiye'de gezmek ve konser vermek çok farklı. Biraz yorucu fakat çok keyifli. Türk seyircisini çok seviyorum. Çok sıcaklar. Yansılarını baştan gösteriyorlar. Mesela Rusya'da müzik bitince alkışlar beşerler. Türkiye'de ise sevdikleri bir müzik başladığında alkışlıyorlar. Birinci başta çok değişik gelmişti bana lakin alıştım" açıklamasında bulundu.

Üst Alt