Son Konu

Fırat Kaya Gözaltına Alındı! Öldüresiye Dövdüğü Genci Sosyal Medyadan Paylaşıp Tepki Toplamıştı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7af5cbde67fe329aee81626086bbd5d103b3898c.jpg

Aydın'da yaşayan Engin E. isimli kişi, Fırat Kaya tarafından öldürülesiye darp edildi. İmgelerin toplumsal medyada paylaşılmasının akabinde Kaya'nın tutuklanması için binlerce Twitter kullanıcısı yetkililere seslendi. Hakkında soruşturma başlatıla Fırat Kaya gözaltına alındı.

Aydın’da Fırat Delikanlı ismiyle bilinen Fırat Kaya isimli şahıs, “eşcinsel” olduğu gerekçesiyle işitme engelli Engin E.'yi ağır bir biçimde şiddete maruz bıraktı. Fırat Delikanlı, manzaraları Instagram’dan yayınladı.

"Hakkımı vermedi

Yüzde 50 engelli Engin E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Fırat K. kayıplara karıştı. Polisin her yerde aradığı Fırat K.'den şikayetçi olan Engin E.'nin ifadesine DHA ulaştı. Engin E., sözünde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Aydın’da yaşıyorum. Benim üzere işitme engelli olan Fırat’ı da Aydın’dan tanıyorum. 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit’e gelmemi, ikramlık eşya işi olduğunu belirtti. Ben de işsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı'na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat’ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik. Burada Fırat bekliyordu. Oturduk sohbet ettik. Sonra ikramlık eşyaları bana verdi. Ben de çabucak kafe önünde satışı gerçekleştirdim. 150 lira kazandım. Fırat’la muahedemiz yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan birebir vakitte işitme engelli olan 4 bireyle birlikte araçla dağ meskenine gittik. Toplam 6 bireydik. Alkol aldık. Sonra ben karım olan yarı parayı Fırat’tan istedim. Fırat’ın yanında bulunan kişi vermiyoruz dedi. Sonra küfür etmeye başladı."

Gözaltına alındı

İzmit'te işitme engelli Engin E.’ye şiddet uygulayan Fırat K. hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden soruşturma başlattı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Fırat K.’yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Olaydan sonra kayıplara karışan Fırat Kaya gözaltına alındı.

Fırat Kaya'nın poliste yaralama, tehdit, gasp, dolandırıcılık ve cinsel istismar üzere cürümlerden 30 kaydı olduğu öğrenildi.

Toplumsal medya imajların paylaşılmasının akabinde ayağa kalktı...

Fırat Delikanlı'nın tutuklanması için paylaşımlar yaparak olaya reaksiyon gösterildi.

#FıratDelikanlıTutuklansın etiketi ise çok süratli TT listesine girdi.

Üst Alt