Son Konu

Köy Okullarında Yüz Yüze Eğitim Başladı

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7ebb751ef6209782217df0fe2f5a459843f9cfe2.jpg

Kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları bugün açıldı.

Ulusal Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda, Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve yüz yüze eğitime geçişte eğitimin başlangıcı olan tüm bağımsız anaokullarında bugün ders zili çaldı.

Haftada 2 gün yüz yüze eğitim

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş biçimde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul idareleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Okullarda dezenfeksiyon süreci yapıldı

Bu ortada, kademeli yüz yüze eğitime geçiş öncesinde ülke genelindeki köy okullarında dezenfeksiyon, paklık ve tadilat çalışması yapıldı. "Eğitim Kurumlarında Hijyen Koşullarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Tedbire ve Denetim Kılavuzu" kapsamında, okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri alındı.

Üst Alt