Son Konu

Donör Olun, Öykü Arin Kardeşimize Destek Verin

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
donor-olun-oyku-arin-kardesimize-destek-verin-1557774815.jpg

2 ay evvel haberini yaptığımız Hikaye kardeşimizin validesinin siz bedelli okuyucularımızdan bir isteği bulunuyor. ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ isimli kampanya kapsamında kızı Hikaye Arin ve sair lösemi hastaları için kişilerin bağış yapmalarını istiyor.

4 yaşındaki kardeşimiz Hikaye Arin, juvenil miyelomonositik lösemi teşhisi konulan bir evlat. 2 ay evvel başlatılan kampanyadan istenilen sonuç gelmeyince Öykü’ye Antalya’daki şahsi bir hastanede tedavi gören bir evlattan alınan yarı koordinasyonlu ilik nakledildi. Şu an için Hikaye hastanede müşahede altında tutuluyor ama tabipler, Öykü’ye yapılan naklin tutup tutmadığına dair net bir malumat veremiyor.

152bab86b8073bda8b96349f1a1585851520fc36.jpeg

Önümüzdeki hafta Cuma günü kesin bir malumat alacağını belirten Öykü’nün validesi, içtimaî medya üzerinden tüm Öykü’ler için bir davette bulundu:

“Yaklaşık 3 ay içinde 150 bine yakın donöre ulaşmıştık. Şimdi onların çalışılması mümkün olmamıştı. Binaenaleyh bütün Öykü’ler için donör olun daveti yapıyorum. Donör olun, umut olun ve vazgeçmeyin. Sıhhat Bakanlığı’na sesleniyorum, bir an evvel 150 bine yakın numunenin çalışılmasını talep ediyorum. Bu devlette evlatlarına sahip çıkmak için savaş eden çok sayıda ana var. Ben de onlardan biriyim. Çok çetinmiş ancak çok kişiselmiş.”

Öykü’nün anasının yaptığı üzere bizim de sizlerden küçük bir ricamız bulunuyor. Siz de küçücük bir evladın umudu olmak, vesair evlatlar üzere gülmesini ve eğlenmesini sağlamak için donör olun. Hastaneye giderek 5 dakikalık bir süreç sonucunda bağışlayabileceğiniz bir numune aracılığıyla bir evladı hayata bağlayabilecek kişi siz olabilirsiniz.

Unutmayın; diğerlerinin çaresizliğine deva olmak için 5 dakikanızı ayırmanız ehliyetli olabilir. Vereceğiniz bir tüp kan küçük bir tebessüme hayat verebilir.

Nasıl bağış yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Üst Alt