Son Konu

Windows 11 Çıkış Tarihi İçin Ekim Ayı İşaret Ediliyor

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-cikis-tarihi-icin-ekim-ayi-isaret-ediliyor-technopat.jpg

Yazılım devi Microsoft, 24 Haziran tarihinde düzenlemiş olduğu etkinlikte Windows 11‘i duyurmuş ancak çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamıştı. Ancak daha sonradan Windows 11 çıkış tarihi ile bir takım açıklamalarda bulunan şirket, yeni nesil Windows’un dağıtımına 2021’in son aylarına doğru başlayacağını müjdelemişti.

Windows 11 çıkış tarihi halen belirsizliği koruyor olsa da, Microsoft’un dolaylı yoldan yeni nesil işletim sisteminin ne zaman piyasaya sunulacağını açıkladığı iddia ediliyor. Bu iddia ise Surface cihazlar üzerinde çalışan mühendis Stevie Bathiche’in etkinlik sırasında Microsoft CPO’su Panos Panay’a Microsoft Teams üzerinden göndermiş olduğu mesaj sonrasında ortaya atıldı.

windows-11-cikis-tarihi-technopat-1.jpeg

Etkinlik sırasında gözümüzden kaçan bu mesajda “11’e yükseltmek için çok heyecanlıyım. Ekim ayının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum” ifadesine yer veriliyor. Buradan yola çıkan birçok kaynakta Microsoft’un etkinlik sırasında Ekim ayını işaret ettiğini ve yeni işletim sisteminin Ekim ayı içerisinde çıkış yapabileceğini ileri sürüyor.

Hatta yayınlanan diğer raporda da Microsoft’un Windows 11’in tanıtım görsellerinde 20 Ekim tarihini ön plana çıkartmasına da değiniliyor. Tüm bu detayları bir araya getiren kaynaklar da yeni nesil işletim sisteminin 20 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülme ihtimalinin oldukça fazla olduğunu düşünüyor.

Stevie Bathiche’in burada yeni nesil Surface cihazlarının mı yoksa Windows 11’in mi çıkış tarihini işaret edip etmediği bilinmiyor. Ancak, yazılım devinin en kısa süre içerisinde konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlaması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi Microsoft geçtiğimiz gün yani 28 Haziran’da Windows 11 için Insider Önizleme sürümünü yayınladı. 22000.51 olarak adlandırılan derleme, Windows 11 ile duyurulan her özelliği beraberinde getirmese de, birçok yeniliğin sonraki güncellemelerle ekleneceği belirtiliyor.

Üst Alt