Son Konu

Ailesiyle Sorun Yaşadığı İçin Teslim Olmuş: 'Tosuncuk' İlk İfadesinde Ne Dedi?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d7bc0a34837db61eb854accb22695020d0f627c2.jpg

Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı sanığı Mehmet Aydın'ın emniyetteki sorgusu devam ediyor.  Aydın'ın birinci ifadesinde "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum. Borçlarımı ödeyeceğim" dediği öğrenildi.

Çiftlik Bank'la binlerce kişiyi dolandırarak firar eden Mehmet Aydın'ın sorgusu devam ediyor.

"Tosuncuk" lakaplı Aydın dün gece saatlerinde Türk Hava Yolları uçağı ile Brezilya'dan Türkiye'ye getirildi.

Aydın'ın birinci sorgusu İstanbul Havalimanı'ndaki nöbetçi savcılıkta yapıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı müddeti verilen Aydın, buradaki süreçlerinin akabinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ayrıntılar

"Ailemle sorun yaşadım"

TRT'de yer alan habere nazaran Aydın birinci tabirinde "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum" dedi. 

Habere nazaran Aydın, ailesiyle sıkıntılar yaşadığını, ayrılık noktasına geldiğini, yurt dışında etrafında de zorluklar çıkarıldığını belirtti.

"Borcumun büyük kısmını ödedim"

Aydın'ın ayrıyeten 'borcu kadar alacaklarının da olduğu ve borcunun büyük bir kısmını ödediğini' söylediği öğrenildi.

Habere nazaran Aydın, Brezilya’dan gelirken yanında şirketiyle ilgili evrakların dışında alacaklıların bulunduğu bir liste de getirdi.

75 bin yıla kadar mahpus istemi

30 yaşındaki Mehmet Aydın, 'elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma', 'kooperatif kurarak insanları aldatma', 'suçunu finans etmek için tertip kurma', 'taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama' ve 'vergi yasanın ihlali' suçlamasıyla aranıyordu. Aydın hakkında 75 bin yıla kadar mahpus isteniyor.

Üst Alt