Son Konu

Okul Güvenliğini Test Etti: 13 Yaşındaki Kızının Kılığına Giren Anne Okula Sızdı...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-df0015b89d9c5b6385caed31ffd632a39c71a8d0.jpg

ABD'nin Teksas eyaletinde bir bayan, kızının okuduğu ortaokulun güvenlik sistemini sınamak için öğrenci kılığına girerek okula sızdı.

Independent Türkçe'den Yasin Sofuoğlu'nun derlediği habere nazaran, Casey Garcia, 1 Haziran'da kılık değiştirerek El Paso bölgesindeki San Elizario'da yer alan Garcia Enriquez Ortaokulu'na girdi.

30 yaşındaki veli, okulun güvenlik sisteminin ne kadar sağlam olduğunu test etmek için 13 yaşındaki kızının kılığına girdi ve okula giderek bir görüntü çekti.

3 Haziran'da internetten yayımladığı görüntüde Garcia'nın, öğretmenlerden biri durumu fark edene kadar birkaç farklı derse girdiği görüldü.

Yakalandığındaysa veli bizatihi müdüre gidip olanları anlattı. Daha sonrasında da okul yetkilileri polise ihbarda bulundu.

Sonraki gün El Paso County Şerif Ünitesi'nden takımlar bayanı gözaltına almak için direkt kaldığı adrese gittiğinde Garcia bu anların da görüntüsünü kaydederek YouTube'a yükledi.

Garcia görüntüde polislere "Bilginiz olsun, imgeleri kaydediyorum" tabirlerini kullanırken, takımlara karşı çıkmadığını göstermek emeliyle "Tutuklamaya direnmiyorum" dedi.

Garcia hakkında mülke müsaadesiz giriş yapma ve devlete ilişkin kayıtları değiştirme hatalarından soruşturma başlatıldı. Takımlar ayrıyeten bayan hakkında birçok trafik cezasını ödemediği gerekçesiyle arama kararı çıkartıldığını da tespit etti. Garcia'nın kefaleti yaklaşık 8 bin dolar (yaklaşık 70 bin TL) olarak belirlendi.

San Elizario Bağımsız Okul Bölgesi Müdürü Dr. Jeannie Meza-Chavez ise perşembe günkü açıklamasında okuldaki güvenlik tedbirlerini gözden geçireceklerini ve yine değerlendireceklerini söyledi.

Cuma günü hür bırakılan anne ise bölge müdürüne seslenerek "Tüm günü gözaltında geçirdim lakin sorum hala ortada: Çocuklarımız okullarımızda inançta mi Jeannie Meza-Chavez?" diye sordu.

Üst Alt