Son Konu

Yabancı Şirketlerden Komisyonsuz Hisse Almak: ‘Midas Nedir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
komisyonsuz-hisse-islemleri-midas-nedir-1615033259.jpg

Yerli ya da yabancı şirketlerin halka arz ettiği payları erkenden alarak birikimlerinizin bedel kazanmasını sağlayabiliyorsunuz. Lakin yabancı bir şirketten pay satın alırken bankadan bankaya, hizmetten hizmete nazaran değişen kurul kesintileri uygulanıyor. Bir öteki deyişle kârınızın bir kısmını bu süreçlerde hisseyi aldığınız aracı hizmete bırakıyorsunuz.

İzmir merkezi Kogniva Yazılım A.Ş. tarafından hayata geçirilen Midas ismindeki platform, yabancı şirketlerden komite kesintisi olmadan pay almanızı sağlayacak. 4 Mart 2021 itibariyle SPK lisansı verilen Midas; Apple, Tesla, Facebook, Amazon, Google üzere şirketlerin süreç gördüğü NASDAQ; Coca-Cola, Boeing, AT&T üzere şirketlerin süreç gördüğü NYSE üzere esaslı yabancı borsalardan kurulsuz pay alım satım imkanı sunacak.

Midas nedir?

Yerli bir borsa teşebbüsü olan Midas, yabancı borsalardan kurulsuz pay alım satım platformu olarak hayata geçirildi. Platform bünyesinde pay süreçleri dışında öbür bir yatırım hizmeti sunulup sunulmayacağı şu an için net değil. Midas’ın şu anda 7 çalışanı bulunuyor ve bu sayı, hizmet başladıktan sonra artışa geçebilir.

Midas'a nasıl üye olunur?

1c3c70bb300ddf190fdc9c897ab1613adefd503e.jpeg

SPK lisansını alan Midas şimdi hizmet vermeye başlamadı, lakin buraya tıklayarak siz de Midas’a e-posta adresiniz ile kaydolabiliyorsunuz. Midas tarafından sizlere verilen ilişkiyi ne kadar çok şahsa gönderir ve abone olmalarını sağlarsanız, hizmete o kadar erken erişim talihiniz oluyor. Yani bu ferdî linkiniz üzerinden ne kadar insanı Midas’a yönlendirirseniz, bekleme listesinde size o kadar öncelik tanınıyor.

Midas'ın bekleme listesinde 6 Mart itibariyle 32 binden fazla kişi var ve bu liste artmaya devam ediyor. Platformun pay alım satım süreçlerine ne vakit açılacağına dair şu ana kadar net bir tarih verilmedi. Lakin SPK lisansını aldığı için yakında süreçlerin açılacağını söylemek mümkün. Bunun için Midas’ı yakından takip etmekte, üye olarak şimdiden yerinizi ayırtmakta yarar var.

Midas hakkındaki gelişmeleri yakından takip edip sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Üst Alt