Son Konu

Müge Anlı'da Hedef Gösterilen Büşra Büyükşen Konuştu: 'İntihara Sürükleyenler Oldu'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0689e99dcd58e3c0b891208aafd97a93a3e9cd07.jpg

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl evvel öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vurulduklarının ortaya çıkmasının akabinde, saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen (24), konuştu. 3 yılın kendisi için sıkıntı geçtiğini belirten Büyükşen, ''Bırak artık bu kıssayı gerçekleri anlat diyen oldu. Televizyona çıktıktan sonra hadsizce yanıma gelip, 'konuş' diyen beşerler oldu. Keşke sen de ölseydin diyenler oldu. İntihara sürükleyenler oldu. Çok şey yaşadım ve sabrettim. Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü'' dedi.

Olay, 3 Eylül 2018 günü saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı meskende meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ilişkin konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Meskende bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Öldü üzere davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Meskene gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Pencereden atlayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. O devirde Büyükşen çiftinin oğullarından Uğur Büyükşen ve gelini Betül Büyükşen'in üzerinde swap örnekleri çıkması üzerine kuşkulu olarak gözaltına alındı. Savcılıktaki sözlerinin akabinde çift hür bırakıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında cinayet evrakı 8 ay evvel yine ele alındı.

Yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde 13 Temmuz günü düzenlenen operasyonda ortalarında Büşra Büyükşen, Uğur Büyükerşen ve eşi Betül Büyükşen'in de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada gözaltına alınlar ortasında bulunan ve Büyükşen çiftinin komşularına akın düzenlemek isteyen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş'ın cinayeti azmettirdiği ortaya çıktı. Abdullah Başdemir ve Esra Taş ile Büyükşen çiftiyle birebir mahallede oturan Zekeria Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Olayla ilgili kiralık katil olduğu öne sürülen 2 kişi aranıyor.

'3 Yıl boyunca baskı altındaydım'

Taarruzdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen, yaşananların ardından DHA'ya konuştu. Büyükşen, olayın başından itibaren yaşananları gerçek olarak anlattığını, lakin birçok kişinin kendisine inanmadığını belirtti. Büyükşen, ''Ben en başımdan beri yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Yardımcı olmaya çalıştım; ancak katil, bırakın annemle babamı, bizim köyle alakası olmayan, kontağı olmayan bir insan. Elimden geldiğince yardımcı olmaya, hatırlamaya çalıştım. Lakin buna karşın olayın çözülmüş olması mucizevi bir şey” dedi.

3 yıldır baskı altında olduğunu ve çok sıkıntı bir süreç yaşadığını belirten Büyükşen, ''Bu 3 yıl benim için çok sıkıntı geçti. Baskı altındaydım. Bana, 'Sen çok film izliyorsun' diyenler oldu, 'Tutturdun bir türküyü' diyenler oldu.' Bırak artık bu kıssayı gerçekleri anlat' diyen oldu. Televizyona çıktıktan sonra hadsizce yanıma gelip, 'Konuş' diyen beşerler oldu. 'Keşke sende ölseydin', diyenler oldu. İntihara sürükleyenler oldu. Çok şey yaşadım ve sabrettim. Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü. Ben hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Toplumsal medyada bile bana hakaret ve küfredip, insanlık dersi vermek isteyenler oldu. Hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum'' diye konuştu.

'Ailemle bir ortaya geldim'

Olayın aydınlanmasının akabinde iki ağabeyiyle bir ortaya geldiklerini söz eden Büşra Büyükşen, ''Bu süreç bizim için daha hoş geçecek inşallah. Güçlü duracağız. En azından belirsizlik ortadan kalktı. Şu an davayı bekliyoruz. Bu süreçte birlikte olacağız, dik duracağız, her zamanki gibi'' dedi.

'Buruk bir sevinç var'

3 yıldır sosyal medya ve televizyon programlarında annesi ve babasının katillerini bulmaya çalışan Hekim Osman Büyükşen ise, ''Neredeyse 3 yıl olacak. 3'üncü sene-i devriyesi gelmeden anne ve babamın katillerini azmettirenler içeri girdiği için buruk bir sevinç var. Anne ve babamı geri getirmeyecek ancak geride kalan şahıslar için hayat daha besbelli ve daha huzurlu geçecektir diye düşünüyorum. Zira 3 yıllık süreç bizim için çok güçlü geçti, bir bilinmezlikle, bir kuşkuyla, bununla bir arada acı ve öfkeyle yaşamak bunu da iki kat yaşamak hem annem hem babam için yaşamak hakikaten zordu. Şükürler olsun ki, bugün dostumuzun, düşmanımızın kim olduğunu biliyoruz. Bundan ötürü huzurluyum' 'diye konuştu.

'Büyük zan altında kalan şahıslar ve aileler oldu'

3 yıl boyunca ister istemez kardeşleri ortasında ayrılıklar yaşadığını hatırlatan Osman Büyükşen, ''Olaydan sonra, bir mühlet kardeşlerimle birlikte olmaya çalıştım; fakat ister istemez içimdeki kuşkular, cinayet çözülemediği için daha da arttı. Ayrılıklar oldu, hengameler oldu. Büyük zan altında kalan şahıslar ve aileler oldu. Bu süreç herkes için çok zordu. Bir evlat olarak bizim acı yaşamamız, öfke yaşamamız öbür şahıslardan daha da fazlaydı. Bundan sonraki süreçte yaralarımızı sarmaya çalışacağız. Anne ve babamızın katillerinin hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

'İtirafla olay tescillendi'

Kiralık katillerin 300-400 metre ilerideki meskende cinayeti işleyeceklerinin ortayı çıktığını belirten Büyükşen, şöyle konuştu: ''Süreçti ilgili belgede kapalılık kararı olduğu için birtakım ayrıntıyla hala bizimle paylaşılmadı. Ancak bizim konutumuzun 300-400 metre uzaklıktaki bir meskende işlenmesi düşülen cinayet adres yahut mesken tanımının yanlış yapılması ya da yanlış anlaşılması nedeniyle o gün o saatlerde anne ve babamın içerisinde bulunduğu konuta girip, olağanda öteki bir anne ve babayı öldürecekken anne ve babamı öldürüyor. Bu olay uzun bir müddettir araştırılmakta, teknik takip yapılmakta ve bunun nihayetinde bir itirafla bu olay tescillenmiştir.''

Büyükşen, katil ve azmettirenlerin muhakkak olduğunu ve artık bu olayla ilgili toplumsal medyada spekülasyonların yapılmaması gerektiğini belirtti. Büyükşen, ''Ben, birisi katil olsun istemedim. Şu aileden  katil çıksın istemedim, bu kişi katil olsun istemedim. Ben yalnızca şunu söyledim; anne ve babamın katili kimse o kişi ortaya çıksın istedim. Olay çok ender rastlanan bir sebep, cinayet sebepleri ortasında bir kiralık katilin öbür bir adrese girip anne ve babayı girip öldürmesi tahminen de en son az düşünülecek sebeplerden bir adedidir. Tahminen buna inanamadıkları için tahminen de bazı çıktığımız programlarda, birtakım sebeplerden daha fazla cinayet sebebi olabileceğini düşündükleri için buna inanmayabilirler. Fakat şu olay net ki, jandarma teknik takibiyle, itirafıyla netleşmiş durumdadır. Katiller ve azmettirenler net bir biçimde bellidir'' dedi.

Olay Müge Anlı'nın programında ele alınmış ve Büşra Büyükşen baş kuşkulu olarak gösterilmişti

Üst Alt