Son Konu

Xiaomi sahipleri isyanlarda! MIUI 12 sorunu can sıkıyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
miui-12-xiaomi-YSeD_cover.jpg

Xiaomi, güncelleme konusunda elini çabuk tutarken bir ekip yanılgıların meydana gelmesini engelleyemiyor. MIUI 12 güncellemesini süratli bir formda telefonlarına sunan firma, son yanılgısı ile herkesin canını sıkmayı başardı. Tüm Xiaomi telefonlarında görünen bu yanılgı bakalım sizin de başınıza geldi mi?

MIUI 12 güncellemesi ile bildirim merkezinde değişiklikler yapılmıştı. iOS üslubu bir denetim merkezi tasarımı kullanan Xiaomi, bu atılımı ile hem eleştirilmiş hem de övgü almıştı. İşte tam da sorun burada yer alıyor. Denetim merkezinde bildiğiniz üzere ekran parlaklığı denetimleri yer alıyor. Bu denetimler tüm Xiaomi ve Redmi modellerinde bazen sapıtabiliyor.

Kullanıcılar denetim merkezinden parlaklığı kıstığında yahut açtığında bir daha ayar yapmak mümkün olmuyor. Yani o kısım resmen donuyor ve telefonu kapatıp açana kadar bir daha denetim edilemiyor.

Xiaomi şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışmalarına sürat kazandırmış durumda. Çinli teknoloji devi bu sorunu çözmek için yeni sürümün en son halini beklemeyecek üzere görünüyor. Muhtemelen ilerleyen günlerde OTA üzerinden bir düzeltme güncellemesi yayınlanır.

Aktarılan bilgilere nazaran bu sorun giriş, orta ve amiral gemisi Xiaomi ve Redmi modelleri fark etmeksizin neredeyse tüm modellere yaşanıyor. MIUI 12'nin kendisinden kaynaklanan bu sorun için bakalım Xiaomi elini çabuk tutabilecek mi?

Pekala, siz MIUI 12'de bu yahut buna benzeri bir sorun yaşadınız mı? Gelin yorumlarda tartışalım.

Üst Alt