Son Konu

Bugün PlayStation'ın 25. Doğum Günü

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_61330.jpg

İnanması çetin lakin PlayStation markası bugün 25. yaşına bastı. Birinci PlayStation 3 Aralık 1994 tarihinde Japonya'da piyasaya sürülmüş, 1995 yılında ise tüm yerküreye yayılmıştı. Yani bazılarınızdan daha yaşlı şu an PlayStation :)

SIE Lideri ve CEO'su Jim Ryan da bu günü kutlamak maksadıyla bir ileti yayınladı. Aslında 25. yıl çok kıymetli bir yıldönümü, Sony'nin bugüne kişisel daha büyük sürprizlerle önümüze çıkmasını bekliyordum açıkçası lakin şimdilik yalnızca Ryan'ın iletisiyle yetiniyor üzereyiz.

"Geçtiğimiz 25 yıl boyunca PlayStation oyun yerküresinin öncüsü oldu ve birinci günlerinden beri bu ekibin bir modülü olmaktan büyük gurur duyuyorum. Yerkürenin dört bir yanındaki tutkulu hayranlarımızca desteklenerek büyüdük ve topluluğumuz bizim için her zamankinden de daha kıymetli. PlayStation'la büyümüş hayranların bu sevgilerini evlatlarına aktardığını ve onların bugün PS4 oynadığını görmek çok onore edici. PlayStation'daki herkes ismine, bu yolculuğa bizimle birlikte çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. Gelecekte bizi bekleyen şeyleri sizinle birlikte kutlamaya can atıyorum!" demiş Ryan.

Sony tekrar de bu haftayı çeşitli kutlamalarla geçireceğini açıklamıştı, bu kutlamalar PlayStation'ın farklı içtimaî medya kanallarını kullanacak. Yeniden de bu kutlamalarda büyük bir şeyler beklememek lazım, daha çok nostaljik görüntüler ve iletiler biçimde olacağını iddia ediyorum.

Nostalji demişken, PlayStation 1'in En Efsane Oyunları galerimizi de gezebilir ve 'ne ara 25 yıl geçti' diye düşünebilirsiniz saf :)

Üst Alt