Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi

• Konbuyu başlatan iltasyazilim
  • Başlangıç tarihi
I

iltasyazilim

Üye
Corona Virüs Nedir ?
Şu anda okuduğum ünıversıtedır bu bolumu gorunce paylaşmak ıstedım
Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi
Varlığına 1865 yılında Imperial Novorossiya Üniversitesi dahilinde başlayan Odessa II Mechnikov Milli Üniversitesi, 2Dünya Savaşı sırasında, hatta tahliye sürecinde bile açık kalarak olağanüstü performans göstermiş, 1965 yılında uzman yetiştirmedeki hizmetinden ötürü ödüllendirilmiştir 1978 yılında Ukrayna’ nın önde gelen üniversiteleri listesine girmiş, ulusal ve uluslar arası başarılarından dolayı 2000 yılında cumhurbaşkanının kararnamesi ile ulusal statü kazanmış, 2002 yılında ise Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından şeref ödülüne layık görülmüştür
Meckinov, bu yıl ÖSYM kılavuzuna girdi Dolayısı ile YÖK tarafından onaylı bir üniversite oldu Meckinov Odessa National Üniversitesi’nde Rusça hazırlık eğitimi görebilirsiniz, yıllık eğitim ücreti sadece 1200$ lisans eğitimine başladığınızda ücret yıllık olarak 2000 $ 2500$ arasındadır
2007 ÖSYM Kılavuzunda yer verilen bölümler ve kontenjanları şu şekildedir
ÖSYM kılavuzunda yer alan fiyat bilgileri 2006 yılına aittir Bu bilgiye göre; Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 20062007 eğitimöğretim yılında eğitim ücreti
Biyoloji, coğrafya, jeoloji, arkeoloji, astronomi, Ukrayna dili, Rus dili ve gazetecilik bölümleri için 1650 $ Bilgisayar bilimi 2 000 $,
Dil Bölümleri; İngiliz dili, Alman dili, Fransız dili ve İspanyol dili 2 120 $
20062007 eğitimöğretim yılındaki hazırlık eğitim ücreti 1 150 $
Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir
Üniversitede yurt imkanı vardır Aylık 30 $’dır
Dil bölümleri : 2420 $
Diğer bölümlerde 1650 ile 2090 dolar arası değişmektedir

Meckinov, dünyaca tanınır ve uluslar arası seviyede ele alınır Resmi kayıtlara göre dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı “Dünya’nın En Saygıdeğer Üniversiteleri listesinde 48 sıradadır
Meckinov, gelişiminin ve bir ulusal kurum statüsünde ele alınmasının bir sonucu olarak dünya çapında akademik standartlara uyumunu garanti eder Kanıtlanmış bu özgüveni, geleneksel yüksek bilim ve eğitim seviyesi ile uluslar arası işbirliğine her zaman açıktır 30 yıldan uzun süredir üniversite öğrencileri ve çalışanları Karadeniz kıyısında bulunan Chernomorka spor ve sağlıklı yaşam merkezinde dinlenme olanağına sahiptir
Bu deniz kenarı merkez, Lustdorf’ un tarihi bir kasabasında 392 hektarlık bir alanı kaplar Tatil amaçlı merkez, 244 kişiye konaklama imkanı sağlayan 5 katlı bina, her biri 120 yatak kapasitesinde 2 tane 2 katlı bina, aileler için 12 ahşap kulübeden oluşur Çok güzel bir doğal ortamın kalbinde bulunan merkezin, bir kerede 300 kişiyi ağırlayabilecek, günde üç öğün yüksek kalitede yemek çıkarabilecek bir yemek salonu bulunur
Akademik Bölümler
Faculty of History (Tarih Fakültesi)
Faculty of Biology (Biyoloji Fakültesi)
Faculty of Geology and Geography (Jeoloji ve CoğrafyaFakültesi)
Faculty of Chemistry (Kimya Fakültesi)
Faculty of physics (Fizik Fakültesi)
Faculty of roman – german philology (Roman ve Alman Dil Fakültesi)
Faculty of philology (Dil Fakültesi
Faculty of Economic and Law (İktisat ve Hukuk Fakültesi)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8