Latest Thread

Oktar duruşmada yine kompliman peşinde: Çok güzelsiniz

elektronikci

Yeni Üye
Mesajlar
13,596
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
33
Adnan%2DOktar%2Din%2Dcezaevindeki%2Dyeni%2Dgoruntuleri%2Dortaya%2Dcikti%2D223461%2Ejpg

Adnan Oktar organize kabahat örgütüne yönelik örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da ortalarında bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Bora Yıldız savunma yaptı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan duruşmada, tutuklu sanık Bora Yıldız savunmasında, "Evlilik Allah isteği içindir. Arkadaşlarımın evliliği de Allah isteği içindir. Bu iddianamede kabahat üzere gösteriliyor" dedi.Yıldız, iddianamede bahsedilen paraların hepsinin kanunî olduğunu, bir kuruş parasını yurt dışına kaçırma durumunun olmadığını söz etti. Askeri casusluk teşebbüs aksiyonundan ötürü hesabın kendisine kesildiğini lakin bu olayın iki kişi ortasında geçtiğini, bu hususlarla ilgisinin olmadığını, en çok hasedin Adnan Oktar'a karşı yapıldığını anlatan sanık Bora Yıldız, "Suç örgütünün sonuçta bir menfaati olması gerekir. Benim ailem esasen varlıklı. Beni tanınan yapan bir şey yok. Dünyevi bir artısı yok. Biz bir ortaya gelerek PKK ile falan gayret etmişiz. İddianamede, hedef kabahatimiz olarak birini okula gitmekten alıkoymak denilmiş. Benim aleyhime kanıt uydurulmasın. Lehine kanıtlar toplansın iddianamede yer alsın istiyorum." sözlerini kullandı.

OKTAR'DAN BAYAN SANIKLARA İLTİFAT

Mahkeme heyetinin duruşmaya 10 dakika orta vermesi üzerine tutuklu sanık Adnan Oktar, salondan çıkarken tutuklu bayan sanıklara "Çok güzelsiniz" diyerek gülümsedi ve el salladı. Bunun üzerine bayan sanıklar, Oktar'ı kısa bir mühlet alkışladı. Oktar da sanıklara gülümseyerek, parmağını ağzına götürerek sessiz olmaları için işaret yaptı. Oktar salona geri döndüğünde ise bayan sanıklara gülümsedi ve yerine oturdu.
Öte yandan tutuklu sanık Oktar Babuna'nın verilen ortada başka sanıklarla konuştuğu ve pos bıyık bıraktığı görüldü.
Ortanın akabinde başlayan duruşmada Mahkeme Lideri Galip Mehmet Perk’in "Adnan Bey'in FETÖ'yü öven konuşmaları için neler diyeceksiniz?" sorusuna sanık Bora Yıldız, "Adnan Bey'in FETÖ'yü ağır tenkitlerini ben şahsen duydum. Adnan Beyefendi, FETÖ'yü yerdiği için soruşturma geçirdi, ben de tıpkı soruşturmadan geçirildim. Ben FETÖ mağduruyum. İddianamede Türkiye'ye dünyayı ele geçireceğimiz söyleniyor. Biz nereyi ele geçireceğiz? İki otobüsle bizi topladılar. FETÖ'yü alıp alıp bitiremiyorlar" dedi.

Duruşma, yarına ertelendi.
 

Yazar: elektronikci
Makale Başlığı: Oktar duruşmada yine kompliman peşinde: Çok güzelsiniz
Kaynak URL'si: Türkiye'nin Forum Platformu!-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

Benzer konular

Bitcoin (BTC) Nedir?
Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008'de icat edilmiş bir kriptoparadır. 2009'da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı. Vikipedi
SEO NEDİR?
SEO NEDİR?
Seo Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen Seo, sosyal medyada yer alan web sitelerin ücretsiz bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan bir sistemdir.
Üst