Son Konu

Tarkan'ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tarkanin_firari_kuzeni_servet_tevetoglu_yakalandi_1637993546_078.jpg

Esenyurt'ta Ercan Gönülkırmaz'ın öldürüldüğü davanın sanıkları ortasında yer alan ve açık cezaevinden firar eden ünlü popçu Tarkan'ın kuzeni Servet Tevetoğlu yakalanarak tutuklandı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE
Servet Tevetoğlu 2019'da Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar etmesi sonucunda hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.  17 Kasım'da Edirne Uzunköprü'de yakalanan Tevetoğlu,  Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ercan Gönülkırmaz'ın öldürüldüğü davada "kan gütme saikiyle öldürme", "mala ziyan verme" ve "ruhsatsız silah taşıma" cürümlerinden yargılandığı davaya, Ses ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağladı.

Servet Tevetoğlu, "Ben bu evraktan tahliye olduğumda kardeşim kanser tedavisi görüyordu. 3 ay sonra da kendisini kaybettik. Hem bundan hem de bana takdir edilen kefaleti ödeme imkanım olmadığından isimli denetim kuralını yerine getiremedim. Bu belgeden tahliye olunca açık ceza meskenine geçtim, bir hafta kaldım. Daha sonra müsaadeye çıktım. O periyotta bütün gazete ve televizyonda haberler çıktı" dedi.

"Bunun üzerine hakkımda yine tutuklama çıkacağını düşünerek korktum" diyen Tevetoğlu, "Bundan ötürü da açık cezaevine tekrar geri dönemedim. Şu anda Edirne Uzunköprü'de bir arkadaşımı ziyarete gelmiştim. Onun yanında kalırım diye gelmiştim" dedi.

Mahkeme, sanık Servet Tevetoğlu hakkında cezaevinden firari durumda bulunması ile yakalanış biçimi ve yeri de dikkate alınarak tutuklanmasına karar verdi. 

Üst Alt