Son Konu

Erdoğan: 'Bize Sığınan Allah'ın Kullarını Katillerin Kucağına Atmayız'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c9ba6dff5b883f77087a04422e6c5dde3271dc29.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli mültecilerle ilgili 'göndereceğiz' tabirlerine reaksiyon gösterdi. Erdoğan, "Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece bize sığınan Allah'ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum" dedi.

Kuzey Kıbrıs ziyareti sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmeleri halinde Suriyelileri ülkelerine geri göndereceğine yönelik açıklamaları ile "Dünyaya sesleniyorum, Kuvayımilliye geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor" formundaki kelamlarını kıymetlendirdi. 

Erdoğan şunları söyledi:

"(Ben Atatürk'ün partisiyim) diyen bu adam, 'Kuvayımilliye geleneğinden geliyorum' diyor lakin bir kere Kuvayımilliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Zira ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum, Misakımilli'yi bir öğrensin. Misakımilli nedir? Misakımilli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok.

O 'göndereceğim' diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece bize sığınan Allah'ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum. Şu anda bunlar bize sığınmışlar 'elaman' diliyorlar. Bu 'elaman' dileyenlere 'Hadi geldiğiniz yere dönün' diyemeyiz."

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları için

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt