Son Konu

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Başhekim Adil Yetiş Hakkında İnceleme Başlattı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0909f351f456ad8323ef25bd027a56f88bfd2667.jpg

İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, İstanbul 112 Avrupa Komuta Denetim Merkezi Başhekimi hakkında basında yer alan savlara ait inceleme başlattıklarını açıkladı.

İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bir müddettir kimi toplumsal medya platformlarında müdürlüğümüz çalışanlarını gaye alan sistematik hücum formunda paylaşımlar yapılmıştır. Yapılan paylaşımlara karşı Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatılmış ve anılan hesaplar hakkında erişimin engellenmesi kararı alınmıştır" denildi.

'Gerçekleri bulma ismine isimli ve idari süreçler devam etmektedir'

Açıklamada, "Bugün ulusal basında ve kimi internet sitelerinde İstanbul 112 Avrupa Komuta Denetim Merkezi Başhekimi hakkında basında yer alan savlar hakkında müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup, gerçekleri bulma ismine isimli ve idari süreçler devam etmektedir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur" sözleri yer aldı.

İstanbul Vilayet Ambulans Komuta Denetim Merkezi Başhekimi Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na ilişkin olduğu argüman edilen ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlar ortaya çıkmıştı

Üst Alt