Son Konu

Hakimden, Para Cezası İsteyen Taciz Sanığına Cevap: "Artık Birinin Sana 'Dur' Demesi Lazım"

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b0428aa1359f37c315ac43d1987f5aff309d7a51.jpg

Yoldan geçerken insanlara öpücük atıp cinsel organını gösterdiği savıyla tutuksuz yargılanan Y.E., 1 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Karar sonrası para cezası isteyen sanığa, hakim "Cinsel tacizden sabıkan var. Para cezası almışsın. Artık ıslah olman için sana birinin 'Dur' demesi lazım" yanıtını verdi.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde 10 Mart'ta meydana gelen olayda balkonda oturan S.Y., Y.E.'nin tacizine uğradı. Y.E.'nin S.Y.'ye evvel "Çok güzelsin" diyerek öpücük attığı, S.Y.’nin reaksiyonu üzerine de cinsel organını gösterdiği ileri sürüldü. Şikayet üzerine gözaltına alınıp, sözünün akabinde özgür bırakılan Y.E. hakkında ‘cinsel taciz’ cürmünden dava açıldı.

Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Y.E. ile mağdur S.Y. hazır bulundu. Sanık Y.E. savunmasında, "Kesinlikle cinsel tacizde bulunmadım. Motosikletle giderken telefonda konuşuyordum. Bu bayanı muhakkak görmedim" dedi.

"Daha evvelden de cinsel tacizden sabıkan var"

Şikayetçi olduğunu söyleyen S.Y. ise, "Balkonda oturduğum sırada motosikletle gelip, 'Sen çok güzelsin' dedi. 'Defol git' dediğimde de cinsel organını gösterdi. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Mahkeme hakimi, sanık Y.E.’yi, 'cinsel taciz' kabahatinden 1 yıl mahpus cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın daha evvel de tıpkı cürümden sabıkalı olması nedeniyle suça meyilli olduğuna hükmederek, cezayı ertelemedi. Karar sonrası Y.E., mahkeme hakimine "Para cezası verseniz olmuyor mu?" dedi. Hakim ise, "Daha evvelce de cinsel tacizden sabıkan var. Para cezası almışsın. Artık senin ıslah olman için sana birinin 'Dur' demesi lazım" cevabını verdi.

Üst Alt