Son Konu

Ünlü Ekonomist: Yeni Yatırımcı, Hep Bu Altcoin’le Piyasaya Giriyor!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
coin-machine-Kopya.jpg

Popüler makro ekonomist ve kripto analisti Alex Krüger, 9 Ekim Cumartesi günü, yeni bireysel yatırımcıların kripto piyasasına girmesiyle birlikte Cardano’nun yerel tokeni ADA’nın popülaritesinin artmasının ana nedenlerinden birini açıkladı. Biz de Kriptokoin.com olarak Alex Krüger’in altcoin projesi hakkındaki paylaşımlarıyla birlikte, son gelişmeleri sizler için derledik.

Altcoin projesini çekici kılan Charles Hoskinson’ın büyüsü mü?

Makro ekonomist ve kripto analisti Alex Kruger altcoin projesine ilişkin şu tweeti paylaştı:

Az önce kripto işine yeni giren eski bir arkadaşımla tanıştım. İlk kripto parası mı? Bahse girerim, ADA. Bir podcast yüzünden. Yeni gelenler her zaman ADA’ya giderler. Tek kelimeyle muhteşem.

Bir yorumcu, bu olgunun nedenini merak ettiğinde, Alex Krüger, Cardano’nun yeni gelenler arasındaki büyük popülaritesinin, Cardano’nun Ar-Ge şirketi IOHK’nın (diğer adıyla IOG) Kurucu Ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson’ın YouTube kanalından kaynaklandığına inandığını söyledi:

Hayatın gizemlerinden biri, tüm noobların (eziklerin) ADA’ya nasıl gittiğidir.

Bu Charles’ın youtube büyüsü.

Ekonomiste göre, kripto alanında YouTube kanalında düzenli güncellemeler yapan Charles Hoskinson kadar tutkulu veya enerjik olan başka bir altcoin projesi başkanı yok. Örneğin, 19 Eylül’den itibaren “Bana Her Şeyi Sor” oturumu yaptı. 29 Eylül’de, iki günlük Cardano Zirvesi 2021’in sona ermesinden birkaç gün sonra, Charles Hoskinson sosyal medyadan, hak ettiği iki haftalık bir tatil için ara verdiğini duyurdu:

Artık zirve bittiğine ve Alonzo yola çıktığına göre iki hafta izin alıyorum. Sosyal medya yok, iş yok, sadece çiftliğime gidip dinlenmek istiyorum. Afrika turu için herkesi görün.

Cardano’daki yeni gelişmeler neler?

Ayrıca bugün erken saatlerde, dcSpark CTO’su Sebastien Guillemot ve EMURGO’dan eski Eng. ve Cardano PM Eş Başkan Yardımcısı, birçok şirketin, EVM uyumlu akıllı sözleşmelerin Cardano ana ağından yürütülmesine izin verecek yeni yan zincir projesini kullanmakla ilgilendiğini ifade etti:

Solidity geliştiricilerinin Cardano’da da dağıtım yapmasını sağlamak istiyor musunuz? ADA Cardano’da Milkomeda dağıtımını kullanmak isteyen bize ulaşan birçok şirketimiz var ve bu ancak sizin desteğinizle mümkün. Lütfen aşağıdaki 3 Katalizör teklifimize oy verin.

8 Ekim Cuma günü, IOHK’nın geliştirme ekibi en son haftalık durum raporlarını yayınladı. Rapora göre işte birkaç önemli nokta:
  • Daedalus ekibi “Daedalus testnet v.4.3.2” yayınladı.
  • Adrestia ekibi, “Lightwallets’ı desteklemek için yeni bir GraphQL bileşeni tasarlamaya çalışıyor.”
  • DEVOPS ekibi “Ekim bakım güncellemesinin hazırlıkları üzerinde çalıştı.”
CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, yazının yazıldığı sıralarda Cardano (ADA), 2,268 dolar civarında işlem görüyordu.
Grafik-1-17.png
24 saatlik Cardano (ADA) fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Üst Alt