Son Konu

100 Kişilik Ekip Onu Arıyor: Kaçan Kurbanlığın Peşinden Giden Üniversite Öğrencisi Kayboldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f3d5fac14adc9869d36bb0c9e32fc6e037916ffa.jpg

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, tıp öğrencisi Oner Eker (20), dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Dünden bu yana haber alınamayan Eker'i havadan ve karadan arama çalışmaları sürüyor.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Eker, bayram tatili için annesiyle birlikte ilçeye bağlı Yeşilova Mahallesinde oturan dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) yanına geldi. 

Onur ve dedesi, dün öğlen saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bu sırada koyun kaçarak dağlık alana yanlışsız koşmaya başladı. 

Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Zühtü Erdoğan, geri dönüp kamyonetini alarak koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan giderken, Onur ise dağlık alanda koyun ile birlikte kayboldu. 

Zühtü Erdoğan'ın yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi.

100 kişilik grup arıyor

Arama- kurtarma takımları dün saat 15.00'ten itibaren arama çalışması başlattı. Gece geç saatlere kadar yapılan aramalarda Onur Eker bulunamadı. Bugün sabahın birinci ışıklarıyla birlikte yine arama çalışması başlatıldı. Havadan helikopter dayanaklı yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone da kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik arama- kurtarma takımının yaptığı çalışmalara karşın Onur'un izine rastlanmadı. Bu öğlenden sonra özel harekat gruplarının de katıldığı arama çalışmaları sürüyor.

DHA'ya konuşan Zühtü Erdoğan, kurbanlık koyunu kesmek için çıkardıklarında ellerinden kaçtığını anlatarak, "Koyun evvel köyün içine girdi. Biz de Onur’la peşine düştük. Ondan sonra ben otomobille takip ettim. Onur da bindi otomobile; lakin hayvan yoldan çıktı ve dağa kaçtı. Onur da koyunun peşine gitti. Ben de onları takip ettim. Ama daha sonra kaybettim. Helikopter geldi, termal kamera ve dronelarla 100 kişilik arama- kurtarma grubu arıyor" dedi.

"Bana pozisyon at, geleyim' demiş"

Zühtü Erdoğan, dün akşam saatlerinde Çalseki köyünde görüldüğüne yönelik bir haber geldiğini söyleyerek, "Koyun da bir orta görülmüş orada; lakin bu durumda koyunu görecek gözümüz yok. Onun ısrarla bu koyunun peşine gidişine hayret ettim ben. Gitmeseydi bu şey olmayacaktı. Gittiği zirve, konutumuza 5- 6 kilometre uzaklıkta. Telefonundan bir orta annesini aramış, 'Kendimi de kaybettim, bana pozisyon at, geleyim' demiş. Annesi de pozisyon atıyor; lakin irtibat kesiliyor. Zira telefonunun şarjı azmış; kapanmış. Daha da bulamadık" diye konuştu.

"Normalde dağ- bayır gezmez"

Onur'un babası Uğur Eker (44) de "Kurban Bayramı günü kurban ellerinden kaçıyor. Dedesiyle birlikte onu kovalıyorlar. Onur o ortada kayboluyor. Dedesi bulamıyor. Ondan sonra ilgili ünitelere haber veriyorlar. Arama- kurtarma üniteleri gelmiş. Şuan asker- polis herkes tarafından aranıyor. Bir iki yerde de görülmüş. Ben suya düştüğünden ya da kuyuya düşmesinden korktum. Çok şükür o denli bir şey yok. Şu an bekliyoruz. Onur olağanda dağ- bayır gezmez. O denli hareketi falan da çok seven bir çocuk değildir. Fakat akıllıdır da. Efendidir. 'Bir şeye kızdı, gitti' diye düşünsek kızdığı vakit gelir bize söyler. Biz konuşamayacağı beşerler değiliz. Daima de o denli oldu; konuştuk. Çok farklı bir olay" tabirlerini kullandı.

Üst Alt