Latest Thread

Origami türkçe ne demek?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Origami ne demek TDK?​

a. Genellikle kare kâğıt parçalarını kesmeden ve yapıştırıcı kullanmadan sadece katlayıp çeşitli canlı ve cansız figürler oluşturularak yapılan kâğıt katlama sanatı.

Origami olayi nedir?​

Japon efsanelerine göre bin tane origami turna kuşu katlayan kişiye bir dilek dileme hakkı verilir. Evlenmek isteyen çiftler de, yaşamlarının sonuna kadar mutlu olmak için 1000 turna kuşu katlarlar. Bunu tek başlarına değil, akrabaları ve arkadaşlarıyla birlikte yaparlar.

Origami ilk kim buldu?​

Peki kim bu Akira Yoshizawa? Akira Yoshizawa, Origami adı verilen kağıt katlama sanatının mucididir.

Origaminin kullanım alanları nelerdir?​

Origami sanatı, genellikle hobi amaçlı yapılmaktadır. Hobi olarak yapılan bu sanat, çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. İlk olarak dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Değişik figürler yaparak sevdiklerinize hediye edebilir, dekoratif olarak kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Çiniciliğin anlamı nedir?​

ise, "sertleşmiş Toprak" anlamına gelen ve Kaşi>Kaşi diye adlandırılan çini, porselen ve fayansların ilk defa Çin'den getirilmiş olmasından dolayı, "Çin işi" anlamında ortaya çıkmış bir kelimedir. Çin'de bu sanatın şaheser örneklerini veren büyük ustalar yetişmiştir.

Ikebana anlami nedir?​

Ikebana kelimesi Türkçe'de "Japonlara özgü çiçek düzenleme sanatı" anlamına gelir. Japonca ikebana "Japonlara özgü çiçek düzenleme sanatı" sözcüğünden alıntıdır.

1000 origami olayı nedir?​

Hiroşima'da patlayan atom bombası nedeniyle radyasyona maruz kalan minik kız çocuğu origami turnalar yapmaya başlamış. Origami yapamayacak kadar zayıf düştüğü ana kadar 644 turna yapan Sadako ne yazık ki 1955'te hayatını kaybetmiş ve sınıf arkadaşları onun için origami sayısını 1000'e tamamlamış.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Origami türkçe ne demek?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst