Son Konu

Gaziantep'te Depoda Yangın! Zaman Zaman Patlama Sesleri Duyuldu, Bölgedeki Bazı Evler Tedbir Amaçlı Boşaltıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-431be418f7f5aa87ece6dc828c043d8c400986ed.jpg

Gaziantep'te tekne üretiminde kullanılan materyallerin bulunduğu depoda yangın çıktı. Önlem emelli bölgedeki kimi konutların boşaltıldığı yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Merkez Şahinbey ilçesi Sarısalkım Mahallesi'ndeki tekne üretiminde kullanılan gereçlerin bulunduğu depoda şimdi bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye takımları sevk edildi.

Yangına grupların müdahalesi sürerken, depodan vakit zaman patlama sesi de duyuldu. Bölgede bulunan birtakım meskenler de önlem emelli boşaltıldı.

"Çevre için rastgele bir sorun kalmadı"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Cafer Yılmaz, yangına birinci anından itibaren grupların müdahale ettiğini söyledi.

Kelam konusu tesisin tekne üretim gereçlerinin bulunduğu depo, tamir ve üretim yapılan tesisten oluşan yaklaşık 10 dönümlük bir alandan oluştuğunu anlatan Yılmaz, "Yangının etraftaki meskenlere sıçramaması için çalışmalar yapıldı. Yangın sadece tesiste devam ediyor. Etraf için rastgele bir sorun kalmadı. Takımlarımızın kısa zamanda yangını denetim altına almasını bekliyoruz." diye konuştu.

Üst Alt