Son Konu

Elon Musk, Binance CEO’su Zhao’ya Bitcoin (BTC) Konusunda Yanıt Verdi!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
951070-elon-musk.jpg

Dünyanın en güçlü adamlarından birisi olan Elon Musk, son vakitlerde kripto para ünitelerine olan ilgisi nedeniyle çok konuşuluyor.

Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’de katıldığı bir programda Elon Musk hakkında açıklamalarda bulundu. Musk, CZ’nin bu açıklamalarına Twitter üzerinden karşılık verdi.

Dogecoin (DOGE) için vadeli süreçler başlatan dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, “Elon’un Dogecoin üzerinde bu kadar istekli olmasına şaşkınım” sözlerini kullandı. Zhao, tekrar de Musk’ın CEO’su olduğu şirket Tesla’nın DOGE’a değil de Bitcoin‘e yatırım yaptığını hatırlattı.

Zhao’nun bu açıklamaları üzerine Musk, Twitter’dan karşılık verdi:

“Tesla’nın aksiyonu direkt benim fikrimi yansıtmıyor. Bitcoin yatırımı nakitten biraz daha az aptalca ve Bitcoin’e sahip olmak, bir S&P500 şirketi için gereğince maceracı.”

Musk, konuşmasının devamında bir yatırımcı olmadığını vurguladı ve şu tabirleri kullandı:

“Açık olmak gerekirse, ben yatırımcı değil, mühendisim. Tesla dışında halka açık bir payım bile yok. Ancak, prestiji paranın negatif gerçek faiz verdiği devirde, yalnızca bir aptal öteki alternatif aramaz. Bitcoin neredeyse fiat parası kadar saçmadır. Burada anahtar söz ‘neredeyse’dir.”

Musk’ın bu kelamları üzerine Zhao ise şunları söyledi:

“Kişisel olarak DOGE’u çok seviyorsunuz, bu kusursuz. Genel olarak DOGE, BTC ve kripto para konusunda farkındalığı artırdığınız için sahiden teşekkür ederim. Büyük hayranım! Bir gün sizinle bir içki içmek yahut tahminen Clubhouse seansı almayı umuyorum.”

Üst Alt