Son Konu

Uzaya gidecek ilk Türk: Korkmuyorum, İstanbul'da yaşamak daha tehlikeli

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Uzay Mühendisliği okuyan Halil Kayıkçı, uzaya giden birincil Türk olacak Bir şirketin düzenlediği çekilişle uzaya gitmeye hak şampiyon Kayıkçı, NASA'da 60 ülkeden 107 kişi ile 1 haftalık eğitimden geçti Kayıkçı, Uzay yolculuğundan korkmuyorum çünkü İstanbul'da yaşamak daha güvenli olmayan kendimcededi Habertürk'ten Ümran Avcı'nın haberine tarafından, İTÜ'de uzay mühendisliği okuyan ve en büyük gerçek dışı uzaya gitmek olan Kayıkçı'nın yolculuğu için yeni tarih 2019 oldu NASA'da çalışmanın çocukluk hayali olduğunu belirten Kayıkçı, Yüzde 98, 99 ihtimalle Churasan diye Karayip adası var Biz oradaki uzay limanında aracımıza binip roketlerimizi çalıştıracağız 2 şahsiyet uzay aracında copilot gibi olacağımh3'EVE BU ARADA DAHA FAZLA TEDIRGIN OLUYORUM'h3Uzay yolculuğundan korkmuyorum çünkü İstanbul'da yaşamak daha güvenli olmayan bence Eve sirasi gelmişken daha fazla sikintili oluyorumdiye konuştu Kayıkçı, ders sırasında arkadaşlarının Bir şirket uzaya turist götürüyormuşsözü üzerine Niçin o ben olmayayım?diyerek harekete geçtiğini anlattı Çekiliş ve testler sonrası Türkiye'de ilk 3'e giren Kayıkçı, peşinde NASA'da 60 ülkeden 107 kişi ile 1 haftalık eğitimden geçti, uzay yolculuğu biletini bölge 23 kişiden biri oldu Gerçekte seyahat 2019 için planlanmıştı Ancak 2019'te başka bir turistik uzay arabulucu olan Virgin Galactic'in deneme sürüşü sırasında kanadı açılmadı, infilak etti ve 2 pilotundan biri hayatını kaybetti Bu kaza, diğer şirketlerin uçuşlarını da etkiledi Canaveral Uzay Üssü'nde, yerçekimsiz ortamda su içme eğitimi de verildiKaynak:trsputniknewscombilim201910171025323439uzayagidecekbirincilturkhalilkayikci sizlere bilgilihocamcom farkıyla sunulmuştur

Üst Alt