Son Konu

Şiddete Uğrayan Kadını Kurtarmak İsterken Öldürülen Çumralıgil'in Babası: 'Oğlum İnsanlık Görevini Yaptı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-58cb5fa4566a9b258b8132ecd0ce00ea7e8e5df9.jpg

Şiddete uğrayan bayanı kurtarmaya çalışırken bıçaklanarak hayatını kaybeden Orhan Çumralıgil'in babası Turhan Çumralıgil, "Oğlum yapılması gerekeni, insanlık vazifesini yaptı" dedi.

Konya'da bir apartmanın girişinde 25 Mayıs'ta meydana gelen olayda, sigortacılık yapan, birebir vakitte yüzme ve boks antrenörü de olan Orhan Çumralıgil ve arkadaşı Dündar Kömürcü, yanında çocuğu olan bir bayanı darp eden Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz’e müdahale etti. Fatih Özçiftçi ikisini de bıçakladı. Çumralıgil hayatını kaybetti, Kömürcü ise yaralandı. Gözaltına alınan Özçiftçi ve Karadeniz de sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Sözlere nazaran Özçiftçi ve Karadeniz olay günü alkol alıp bir şeyler yerken, daha evvelce tanıdıkları komşuları A.N.’yi de davet ettiler. Yanında küçük çocuğuyla birlikte gelen bayan, Özçiftçi ve Karadeniz ile yemeğe oturdu. Küçük çocuk ise içeride çizgi film izliyordu. Bir müddet sonra Özçiftçi masadan ayrılınca Karadeniz, A.N.’yi öpmeye çalıştı. Bunun üzerine ortalarında tartışma çıktı.

Hürriyet gazetesinden Musa Kesler'in haberine göre müşteki olarak sözü alınan A.N. şunları anlattı: "Yaşar yüzüme, koluma vurmaya başladı. Ben ‘Yapma’ diye bağırdıkça vuruyordu. Eşyalarımı aldım, çocuğu alacağım sırada Fatih de gerimden vurmaya başladı. Yere düştüm tekrar kalkmaya çalıştım. Karşılık veremedim. Kendimi ve çocuğumu müdafaaya çalıştım. Binanın orta koridoruna çıktık. Bu sırada iki erkek bize gerçek geldiler. Ben bu iki şahsa ‘Abi lütfen gidin, siz bulaşmayın’ dedim. Fatih bu iki şahsa yumruk vurmak istedi. Bunlar birbirine girince ben dehşetten bina çıkışındaki kapıya yanlışsız koşarak bahçeye çıktım. Balkonumdan meskenime girmeye çalıştım."

Olayın şahitlerinden H.D. sözünde Çumralıgil’in bayanın darp edildiğini duyunca "Hepimizin annesi, kardeşi var, çıkıp hengameyi ayıralım" diyerek olaya müdahale ettiğini anlattı.

'Gurur duyuyoruz...'

Orhan Çumralıgil'in, eski ulusal boksör babası Turhan Çumralıgil, eşi Emine ve 5 yaşındaki torunu Elif ile oğlunun mezarını ziyaret etti. Turhan Çumralıgil, "Onunla gurur duyuyoruz. Oğlum yapılması gerekeni, insanlık vazifesini yaptı. Pak bir çocuktu. Yardım isteyene yardım etmeyelim mi yani? Olaydaki bayanın daha sonraki çelişkili tabirleri bizi üzüyor. Bayanlar için üzülüyorum. Bayanların bu duruma sahip çıkması gerekiyor. Beklentim, en ağır cezayı alması" dedi.

Orhan Çumralıgil’in serebral palsi (beyin felci) hastası 5 yaşındaki kızı Elif’in şimdi babasının öldüğünü bilmediğini söyleyen Turhan Çumralıgil, "Torunum babasının öldüğünü daha idrak edemiyor. Günlerdir yolunu gözlüyor. Her kapı zili çaldığında babam geldi diye seviniyor" diye konuştu.

Şahısların tartışma sırasında kendilerine küfrettiğini sav eden Fatih Özçiftçi ise arbede sırasında konuttan bıçak aldığını söyleyerek, "Ben bıçağı alıp dışarı çıkar çıkmaz bize küfür eden şahsa bıçağı vurdum. Kaç defa vurduğumu hatırlamıyorum. Ben bıçağı vurunca şahıs biraz benden kapıya hakikat ilerledi. Yanındaki öteki şahsa da vurdum. Ona da kaç kere vurduğumu hatırlamıyorum. Baktığımda biri bir tarafta biri öteki bir tarafta yatıyordu" dedi.

Üst Alt