Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Soru Osmanlıca Öğrenmenin Önemi Nedir?

  • Konbuyu başlatan adanali
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sorun Cevaplayalım kategorisinde adanali tarafından oluşturulan Osmanlıca Öğrenmenin Önemi Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,627 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sorun Cevaplayalım
Konu Başlığı Osmanlıca Öğrenmenin Önemi Nedir?
Konbuyu başlatan adanali
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan adanali
A

adanali

Üye
Mesajlar
1,397
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Adana
Web sitesi
bilgilihocam.com
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Osmanlıca Öğrenmenin arşiv araştırmaları açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Ayrıca klasik döneme ait kitaplar okunduğunda anlaşılması adına fayda sağlayacağı kuşkusuz bir gerçektir.

Üç farklı dilden sentezlenmiş olan bu olağanüstü dilin öğrenilmesi de beynin gelişmesi ve kelime dağarcığının genişlemesi adına faydalı bir etkinlik olduğunu da unutmamak gerekir.

Osmanlıca asıl itibariyle Türkçe olup, Arapça ve Farsça'nın etkisinde gelişen bir alfabedir. Arap alfabesini bilen bir kişinin ufak bir kaç noktalama işaretleri ve harf değişikliğini bilmesiyle rahatlıkla okuyup yazabileceği bir dildir.

Arap alfabiyle olan değişikliklerin sebebine gelince Arap alfabesinde bulunmayan "Ç", "P" ve "J" gibi harflerin Türkçe kelimelerin yazılmasında kolaylık sağlamak amacıyla alfabeye eklenmesidir. Değişiklikler aynı harflerin altına noktalama işaretleri konulmak suretiyle yapılmıştır.

Sizin bu konudaki görüş ve önerileriniz dikkate alınarak temel seviyeden başlanmak suretiyle kolay Osmanlıca dersleri oluşturulacak inşallah. Tavsiye ve beklentilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
 

Yazar: adanali
Article Title: Soru Osmanlıca Öğrenmenin Önemi Nedir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst