• Bismillahirrahmânirrahîm.Kul hüvellâhü ehad Allâhüssamed Lem yelid ve lem yûled Ve lem yekün lehû küfüven ehad Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.De ki; O Allah bir tektir.Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). Doğurmadı ve doğurulmadı O 'na bir denk de olmadı.

Soru Osmanlıca Öğrenmenin Önemi Nedir?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
20 Eki 2019
2,854
1
38
31
Adana
Osmanlıca Öğrenmenin arşiv araştırmaları açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Ayrıca klasik döneme ait kitaplar okunduğunda anlaşılması adına fayda sağlayacağı kuşkusuz bir gerçektir.

Üç farklı dilden sentezlenmiş olan bu olağanüstü dilin öğrenilmesi de beynin gelişmesi ve kelime dağarcığının genişlemesi adına faydalı bir etkinlik olduğunu da unutmamak gerekir.

Osmanlıca asıl itibariyle Türkçe olup, Arapça ve Farsça'nın etkisinde gelişen bir alfabedir. Arap alfabesini bilen bir kişinin ufak bir kaç noktalama işaretleri ve harf değişikliğini bilmesiyle rahatlıkla okuyup yazabileceği bir dildir.

Arap alfabiyle olan değişikliklerin sebebine gelince Arap alfabesinde bulunmayan "Ç", "P" ve "J" gibi harflerin Türkçe kelimelerin yazılmasında kolaylık sağlamak amacıyla alfabeye eklenmesidir. Değişiklikler aynı harflerin altına noktalama işaretleri konulmak suretiyle yapılmıştır.

Sizin bu konudaki görüş ve önerileriniz dikkate alınarak temel seviyeden başlanmak suretiyle kolay Osmanlıca dersleri oluşturulacak inşallah. Tavsiye ve beklentilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
 
Üst