Son Konu

Köpeğe Cinsel İstismarla Suçlanan Şahsa 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bbaca55d91faa5c1e772c87fcb10ae1ae5f6954f.jpg

Ankara'da, kendisine emanet edilen Cocker cinsi köpeğe cinsel istismarda bulunarak vefatına neden olduğu savıyla gözaltına alınıp özgür bırakılan V.U. hakkında, 'sahipli mala ziyan vermek' kabahatinden iddianame düzenlendi. Savcılık 4 aydan 3 yıla kadar mahpus talep ediyor.

S.T., geçen yıl temmuz ayında cenazeye katılmak için kent dışına çıkarken, köpeğini 5 yıldır tanıdığı arkadaşı V.U.'ya teslim etti. Tıpkı gece V.U.'nun komşuları, saat 04.00 sıralarında S.T.'nin oğlu U.S.'yi arayarak, meskenden köpek sesleri geldiğini söyledi.

Konuta giden U.S., kuşkulu ile köpeği birebir kanepede yatarken buldu. Kanepede, kan, tüy ve köpek dışkısı olduğunu fark eden U.S., denetim ettiğinde köpeğin öldüğünü anladı. U.S., polisi arayarak şikayette bulundu.

Suçlamaları kabul etmedi

Savcılık soruşturması kapsamında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlen patoloji raporunda; iç organlarında meydana gelen kanamanın şiddetli travmadan kaynaklandığının düşünüldüğü, yeniden yapılan incelemede kanama olan köpeğin anüs bölgesinde insan spermine rastlanılmadığının tespit edildiği belirtildi. 

Lakin sperm bulunamamasının tek başına hayvana tecavüz edilmediği sonucunu doğurmayacağı, hayvanın muayeneye getirildiği mühlet, yıkama sonucu sperm tespitini etkileyen uygulamalar ile sonucun değişebilir olmasının mümkün olduğunun da söylendiği aktarıldı.

Rapor evrakta

Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen V.U, savcılık fadesinin akabinde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından özgür bırakıldı. Tabirinde suçlamaları kabul etmeyen V.U., o gece köpeğin paklığını ıslak mendil ile yaptığını, lakin tuvalet eğitimi olmadığı için banyoda yıkadığını, akabinde da havlu ile kuruladığını ileri sürdü. 

Akşam oynarken köpeğin üzerine çamaşır askılığını düşürdüğünü sav eden kuşkulu, "Uyumadan evvel bir sorun yoktu. Saat 06.00 sıralarına meskene polis gelene kadar uyudum. Komşuların tez ettiği üzere köpek bağırma sesi duymadım. Köpeğe eziyet ederek yahut tecavüz ederek öldürmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

3 yıla kadar mahpus istemi

Savcı, tüm kanıtlar ışığında kuşkulu hakkında dava açılmasının kâfi olduğunu; lakin ‘sahipli mala ziyan verme’ kabahatinin ilgili husus gereği uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek, belgeyi uzlaştırma ofisine gönderdi. 

Uzlaştırma savcısı ise, tarafların uzlaşamadıklarını, müştekinin şikayetinden vazgeçmediğini belirterek, kuşkulu V.U. hakkında, ‘sahipli mala ziyan verme’ kabahatinden 4 aydan 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talebiyle iddianame düzenledi. İddianame, Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Üst Alt